U19: ЦСКА обърна Славия в слаб мач

Валентин Маринов 25/09/2017 22:40

ЦСКА-София победи Славия с 2:1 в столичното дерби на седмия кръг в Елитната юношеска група до 19 г.

И поведе еднолично, като се възползва от подаръка, направен от Левски - победата над Лудогорец.

Двубоят на централния терен на стадион “Славия” обаче беше слаб, дори неприятен за гледане, тъй като бе доста накъсан и нервен. Особено след почивката, когато действията на терена бяха прекъсвани заради нарушения на всеки 1-2 минути.

А на централната трибуна на арената в “Овча Купел” имаше доста хора за юношески мач. Проследиха го доста известни футболни хора, като например селекционерът на България U19 Ангел Стойков, треньорът на мъжкия тим на Славия Златомир Загорчич и т.н.

Първото полувреме предложи битка между двете наказателни полета и малко голови положения. За ЦСКА близо до гола бяха Иван Митрев (при засечка след центриране) и Радослав Живков.

Димитър Стоянов от Славия отправи опасен удар.

В 45-ата минута “белите” получиха пряк свободен удар отляво на атаката и Тодор Йомов порази целта с удар в долния десен ъгъл на вратата на “червените” - 1:0.

В 56-ата минута ЦСКА получи пряк свободен удар, преди който между двете скамейки дори възникна спор. Гостите претендираха за червен картон (а не само жълт) за нарушение срещу откъсващия се Радослав Живков. Според домакините пък нападателят на ЦСКА е бил в засада. “0:0”, както определи положението футболен функционер след срещата.

А от прекия свободен удар Николай Янков, един от най-добрите на терена до смяната си заради контузия по-късно, изравни. Помогна му и рикошет.

Последваха опасности пред вратата на “червените”, дошли при мелета от свободни удари. Най-близо до гола беше Филип Кръстев, който стреля с глава, но Борис Груев изби.

В 66-ата ЦСКА стигна до пълен обрат и това отново стана след статично положение. Гостите изпълниха фаул отляво и топката стигна до защитника Никола Борисов, който порази целта - 2:1.

Славия опита натиск, но не успя да го осъществи. Като цяло ЦСКА не изпусна юздите на срещата. Най-близо до попадение бе Христо Иванов, който шутира, но Груев се намеси.

Най-хубавото в този мач се случи след последния съдийски сигнал и това бе прегръдката между треньорите-адаши Ивайло Семерджиев и Ивайло Станев.