Лудогорец U19 почна с равен в Младежката лига (СНИМКИ)

Viasport 27/09/2017 18:12

Лудогорец U19 (набор 1999) направи 1:1 срещу босненския Железничар (Сараево) в първи мач от фазата на елиминациите в Младежката Шампионска лига. Двубоят се игра в базата на "орлите" в Разград.

Реваншът е на 18 октомври.

Муджагич откри резултата в 63-тата минута за гостите, а в 88-ата Беширевич си отбеляза автогол. И двете попадеиния паднаха след корнери.

Лудогорец игра по-добре и може да съжалява, че изпусна макар и минимална победа. Българите направиха два пропуска от чисти позиции - Доминик Янков при 0:0 в 50-ата минута и влезлият като смяна Андриан Димитров в 71-ата.

Железничар не създаде нито една 100-процентова възможност. Корнерите са 10:9 в полза на босненците, но "орлите" отправиха повече удари към вратата - 14 срещу 12. От тях точните са четири и три за гостите.

Все пак предвид развоя на мача и този резултат не е лош.

Отборът от Сараево залага на силов футбол, играчите му са изключително мощни физически и високи.

В тима на Лудогорец двама футболисти бяха набор 1998 - капитанът Светослав Ковачев и Ивайло Климентов. УЕФА дава право на трима от по-горния набор. Вратарят Даниел Наумов лекуваше контузия и най-вероятно ще бъде използван в реванша.