Левски нанесе първа загуба на Ботев в U17 (СНИМКИ)

Валентин Маринов 27/09/2017 19:13

Левски победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в добър и вълнуващ мач от Елитната юношеска група до 17 г. Двубоят бе отложен от четвъртия кръг.

“Сините” нанесоха пъра загуба на “канарчетата”, които нямаха загубена точка до момента.

Това е и първа победа на Левски (2001) над Ботев (2001) във вече няколкогодишното съперничество между двата тима.

На изкуствения терен на “Герена” домакините поведоха с 2:0, “жълто-черните” изравниха, но 10 минути преди края капитанът Томислав Папазов донесе дългоочоквания успех на левскарите.

Двата съперника се познават отлично и влязоха в битка още от първите минути. Опитваха да играят бързо и динамично. В началните минути липсваха голови ситуации.

В средата на полувремето след разбъркване пред вратата на "сините" Благовест Данчев отправи удар, а топката профуча край вратата.

Левски откри при първата си по-опасна акция. Лъчезар Георгиев проби отдясно и центрира, а Кирил Киров засече топката в мрежата - 1:0.

В следващите минути домакините имаха превес и вторият гол не закъсня. В 28-ата минута Мартин Д. Петков удвои след самостоятелен рейд.

Шок за Ботев. Едва ли някой отбор скоро е повеждал с 2:0 на шампиона на България при децата за 2016 г. и носител на Купата на БФС за 2017 г. "Канарчетата" бързо се оттърсиха и успяха да натиснат.

Благовест Данчев отново пробва Цветелин Ставрев, който изби удар отдалеч. Стигна се и до няколко мелета пред "синята" врата.

В 36-ата минута Ботев организира добра атака, Иван Василев комбинира с Кристиан Добрев, който от чиста позиция порази целта с диагонален удар - 1:2.

Предстоеше много интересно второ полувреме. След почивката Левски започна малко по-добре - по-организирано и стегнато. На свой ред столичани отправиха силни удари към национала Марио Усков.

В 56-ата минута Димитър Тонев от Ботев бе изведен сам срещу Ставрев, който успя да избие в корнер. След изпълнението му се стигна до меле в пеналта на Левски, преди Данчев да порази целта - 2:2.

В следващите минути футболистите явно позагубиха сили и концентрация и качеството на играта рязко падна.

Все пак Левски бе отборът, който атакуваше повече и сякаш повече искаше победата. В 70-ата минута се стигна до свободен удар за Левски отляво и капитанът Томислав Папазов успя да прокара кълбото зад Марио Усков - 3:2.

До края Левски удържа и ликуваше заслужено.

Мачът бе интересен за гледане, тъй като и двата отбора опитваха да се надиграват с футболни средства. До един момент качеството бе добро. Имаше темпо. Факт е, че и едните, и другите допуснаха грешки (този път "канарчетата" повече). Но освен грешките имаше хубави неща и интересни идеи, което е най-важното.

----

Левски - Ботев (Пловдив) 3:2

1:0 Кирил Киров (22), 2:0 Мартин Д. Петков (28), 2:1 Кристиан Добрев (36), 2:2 Благовест Данчев (57), 3:2 Томислав Папазов (70);

Левски: Цветелин Ставрев, Александър Макрис, Томислав Папазов-капитан, Васил Сапунджиев, Ивайло Иванов, Мартин П. Петков, Айвън Ангелов (Георги Александров), Патрик-Габриел Галчев, Лъчезар Георгиев (Йордан Георгиев), Мартин Д. Петков, Кирил Киров (Кирил Славков);

Треньор: Йордан Петков

Ботев: Марио Усков, Петър Дашев, Димитър Балинов, Тодор Петков, Габриел Земярски-капитан, Станислав Шопов, Димитър Пройчев (Иво Казаков), Благовест Данчев, Димитър Тонев (Емил Колев), Иван Василев, Кристиан Добрев;

Треньор: Стефан Стоянов

Съдии: Методи Павлов, Павлин Михайлов, Станислав Станев (от София);

Делегат на БФС: Лучко Домусчиев;

Жълти картони: Айвън Ангелов, Лъчезар Георгиев, Мартин Д. Петков, Цветелин Ставрев (Левски); Станислав Шопов (Ботев);

София, ст. “Георги Аспарухов”, изкуствен терен, 130 зрители.