U17: ЦСКА лидер след успех над Левски-Раковски (миниобзор)

Ваня Николова 27/09/2017 19:45

Три срещи от Елитната юношеска група до 17 години се играха днес. Мачовете бяха отложени от четвъртия кръг на първенството.

Най-интересно беше на "Герена", където Левски се наложи над Ботев (Пловдив) с 3:2. По този начин "сините" свалиха "жълто-черните" от върха в класирането.

Там се изкачи ЦСКА-София, който записа изразителна победа като гост на Левски-Раковски с 4:0.

Черно море допълва тройката. "Моряците" спечелиха с 3:2 гостуването си на Етър.

----

Левски-Раковски - ЦСКА-София 0:4 (0:3)

ЦСКА реши всичко още до почивката. В 22-ата минута футболистът на "червените" Асен Дончев пропусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него. Вратарят на Левски-Раковски спаси удара му.

3 минути по-късно гостите поведоха, когато Дончев асистира на Огнян Николов за първия гол.

В 30-ата минута Християн Петров удвои преднината на ЦСКА, а малко преди почивката Асен Дончев направи класически аванса на "червените".

В 49-ата минута Дончев оформи крайния резултат, след като вкара с удар извън наказателното поле.

ЦСКА е първи с 19 точки, с една повече от Ботев (Пловдив).

----

Етър - Черно море 2:3 (0:1)

Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" в град Дебелец. Причината – домакините от Етър искат да запазят терена на стадион "Ивайло".

Както за мачовете на първия отбор на "виолетовите" в Първа лига, така и за предстоящите европейски квалификации в U17, които ще се проведат от 10 до 16 октомври във Велико Търново (България е в група с Ейре, Украйна и Азербайджан).

Най-вероятно до края на годината Етър U17 ще домакинства в Дебелец.

Черно море поведе в края на първото полувреме, когато Николай Лазаров си отбеляза автогол. В 50-ата минута Велислав Василев удвои, а десет минути по-късно Тугай Неджет вкара третия гол за варненци.

Николай Лазаров се реваншира за автогола като прехвърли вратаря на гостите за 1:3. В последните минути Лазаров вкара втори гол за Етър, този път от дузпа, с което оформи крайния резултат.

Черно море е трети с 16 точки, с 3 по-малко от ЦСКА. Етър е на 12-о място.