Балкан U14 с драматична загуба в Европейската лига

BGbasket.com 29/09/2017 13:35

Баскетболистите на Балкан до 14-годишна възраст започнаха с драматична загуба участието си в Европейската младежка лига.

В първия си мач от турнира те отстъпиха на домакина Шопрон Шпортишкола с 69:71. Унгарският тим изигра силна първа част, която му бе достатъчна за крайния успех. Утре Балкан U14 ще играе със Солноки Шпортцентрум.

Началото на срещата беше сравнително равностойно. След това домакините взеха предимство и след първата част водеха с 26:16. Балкан постепенно започна да топи разликата през втория период и се доближи само на пет точки от своя съперник. В края на полувремето обаче Шопрон Шпортишкола отново увеличи аванса си и на почивката той беше осем точки.

Баскетболистите на Виктория Маринова заиграха много силно след паузата. Две минути преди края на третата част те изравниха резултата за 51:51, а след това и поведоха.

Преди решителния период обаче домакините отново излязоха напред с минимален аванс от две точки. Драмата продължи и през заключителните минути, като играта вървеше кош за кош. Въпреки натиска на Балкан, Шопрон Шпортишкола не допусна нов обрат и спечели мача.

Дабъл-дабъл за Балкан записа Симеон Димитров, който завърши с 25 точки и 17 борби. Илиян Пищиков добави 17 точки.

Най-резултатен за победителите бе Петер Чендеш с 26 точки.