Балкан U14 отстъпи на Байерн (Мюнхен)

BGbasket.com 30/09/2017 17:50

Баскетболистите на Балкан до 14-годишна възраст претърпяха поражение от Байерн (Мюнхен) с 68:80 в двубой от Европейската младежка лига. Германският тим контролираше събитията на терена от самото начало и не даде шанс на своя съперник.

По-рано днес играчите на Виктория Маринова победиха Солноки Шпортцентрум, а утре им предстои мач с Младост Земун.

Байерн имаше леко предимство в началните минути и след първата част водеше с четири точки. Германският тим изигра много силна втора четвърт, която започна със серия от 13:1. Разликата в негова полза достигна 21 точки, а на почивката Балкан успя да свали изоставането си на 15.

След паузата играта бе сравнително равностойна. Байерн поддържаше преднината си и преди последната част водеше с 19 точки. В заключителните минути на срещата Балкан намали разликата, но не успя да стигне до пълен обрат.

Най-резултатен за Балкан бе Хрисимир Маринов с 18 точки. Александър Гавалюгов се отчете с 15 за по-малко от шест минути игра. По 13 точки имат Симеон Димитров и Илиян Пищиков.