U19: Нефтохимик взе бургаското дерби с обрат (обзор)

Viasport 30/09/2017 21:30

Дербито на Бургас, битки на върха и мачове между равностойни отбори предложи осмия кръг в Елитната юношеска група до 19 г.

Гостите спечилиха само една победа, но тя е доста знакова. А обратите са цели три, което се случва много рядко в един кръг и е може би най-важната характеристика на съботния ден.

За неделя остават единствено двубоите ЦСКА-София - Дунав (Русе) и Марек - Левски.

Вижте най-важното от днес.

----

Септември (София) - Пирин (Благоевград) 3:2 (2:2)

Шокиращо начало на стадиона в Герман. Течеше 8-ата минута, а Пирин водеше с 2:0. Емилиян Христов откри в 6-ата минута, а в 8-ата Ивайло Михайлов майсторски прехвърли вратаря на домакините за 2:0.

Септември отвърна. Йордан Тодоров намали, след като вратаря на Пирин и негов съотборник се сблъскаха.

Последва 2:2 с попадение на Христо Киров. Всичко това се случи за около половин час игра.

Тимът на треньора Антон Кирилов стигна до пълния обрат в 63-тата минута, когато Константин Митев си отбеляза автогол.

Септември направи и доста пропуски след почивката. В последните 10 минути пък Пирин игра с човек по-малко, тъй като Емилиян Христов се контузи при вече направени смени.

За отбелязване е, че петима футболисти на “орлетата” бяха с мъжкия отбор и липсваха на старшата.

----

Черно море - Славия 3:1 (2:1)

Обрат №2. Ангел Каракашев изведе “белите” в 15-ата минута след пряк свободен удар. Славия бе по-добрия отбор в тези минути преди почивката.

Постепенно Черно море овладя двубоя. Антоан Вълчев изравни с добавка в 20-ата минута, а в 26-ата Лъчезар Йорданов направи 2:1.

Йорданов дублира головия си актив на 30 септември в 55-ата минута.

Получи се отворен мач с голови положения и пред двете врати.

----

Локомотив (Пловдив) - Монтана 7:1 (3:1)

Първа победа за Локомотив. При това доста убедителна. Досега проблем за “черно-белите” бе отбелязването на голове.

Мариян Тонев реализира хеттрик, два пъти се разписа Петър Главчев, а по веднъж Димитър Законов и Октай Шенол.

Точен за Монтана е Мартин Димитров. В 63-тата минута Александър Дойчинов от гостите получи втори жълт и червен картон.

Срещата се игра по изключение на помощния терен на ст. “Локомотив” заради проблем на ст. “Пловдив”.

След мача футболисти на Локомотив U19 заминаха на лагер с мъжкия отбор в Говедарци, където ще бъдат една седмица в паузата заради световните квалификации.

Това са Архан Исуф, Николай Георгиев, Димитър Законов и Петър Главчев.

----

Черноморец (Бургас) - Нефтохимик 1:2 (1:1)

Обрат №3. Дербито се игра на много лош терен на едно от игрищата на ст. “Черноморец”. Това е една от причините да не стане истинско дерби.

Домакините поведоха в 28-ата минута, когато Даниел Мутафчиев откри. А малко преди това гостите удариха греда.

Нафтата изравни чрез Йолиан Милков в добавеното време на първото полувреме. 2:1 направи Верон Кукуринков в 75-ата.

“Шейховете” спечелиха надлъгване, в което създадоха малко повече и по-чисти полови възможности.

----

Берое - Ботев (Враца) 5:0 (2:0)

Пореден убедителен успех за Берое, дошъл и с добра игра. Голмайстори днес са Руси Чернаков, Никола Гавов (през първата част), Денислав Станчев (2) и Мануел Иванов.

----

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 0:0

Равностоен мач, след който “канарчетата” може би съжаляват повече за трите точки. Фрапантни пропуски направи Мартин Татаров. Той първо уцели греда пред опразнената врата, а след това не осребри подарък, направен му от вратаря на “орлите”. Това стана след почивката.

Лудогорец имаше своите възможности в края на двете полувремена.

Днес 11 играчи в редиците на Лудогорец бяха набор 2000 - 8 титуляри и 3 резерви. Липсваха основни единици, попълнили “Б” отбора. Личеше и умора от срещата с Железничар (Сараево) през седмицата.

Снимка (най-горе): фейсбук страница на Нефтохимик.