Септември с лесна победа срещу Чавдар

Валентин Маринов 30/09/2017 22:10

Септември победи с 4:0 Чавдар (Етрополе) в мач от 5-ия кръг на столичното първенство за юноши младша възраст, родени 2001-2002 г.

Двубоят противопостави четвъртия срещу втория (преди този рунд) в класирането, което предполагаше интрига. Тимът от Етрополе обаче игра много слабо и бездушно и напълно логично допусна тежко поражение - първо за сезона.

Първата ситуация за попадение възникна пред Джейхан Юсейн от домакините. Той изскочи на чиста позиция, но първото му докосване не бе добра и топката му избяга.

Последва разбъркване пред вратата на Чавдар, Ивайло Лилов шутира последен, а след рикошет кълбото излезе в корнер.

Така логично се стигна до 1:0 - Лилов откри резултата отблизо в 18-ата минута.

Веднага след това Юсейн имаше нова възможност, но вратарят на гостите Васко Тодоров го блокира. За цялото първо полувреме Чавдар нито една добра възможност за попадение, нито дори интересна акция.

Второто полувреме донесе ранен гол за Септември - и втори за Лилов, след което гардът на гостите падна още повече. №17 получи топката в наказателното поле, овладя и простреля Тодоров за втори път.

Малко след това Чавдар за първи път смути защитата на домакините при едно разбъркване. А в ответната атака Лилов пропусна хеттрик.

В 58-ата минута Васил Младенов направи 3:0 с глава след центриране отляво. Чавдар можеше да намали, но Ивайло Боюклиев и негов съотборник не сполучиха пред гола.

А три минути преди края Ивайло Лилов все пак постигна хеттрик - 4:0.

Така Септември спечели, без дори да покаже най-добрата си игра и се качи на върха в класирането.

А Чавдар разочарова най-вече с липса на хъс и желание. Тимът сякаш бе накаран да играе по принуда. Дори съдията Николай Ангелов даде последния сигнал малко по-рано от 80-ата минута.

----

Септември (София) - Чавдар (Етрополе) 4:0

1:0 Ивайло Лилов (18), 2:0 Ивайло Лилов (44), 3:0 Васил Младенов (58), 4:0 Ивайло Лилов (77);

Септември: Янис Ставрев, Мирослав Божилов, Васил Младенов, Емил Тонев, Климент Иванов, Силвестър Сладунов, Алекс Гайдев (Антонио Петков), Антонио Ангелов-капитан, Валентин Венков (Иван Димитров), Джейхан Юсейн (Любомир Антонов), Ивайло Лилов;

Треньор: Михаил Михайлов

Чавдар: Васко Тодоров, Борислав Атанасов, Георги Георгиев-капитан, Иван Петров, Сашо Тодоров (Мирослав Иванов), Ангел Илов (Мирослав Николов), Светлин Димитров (Ивайло Боюклиев), Янис Дерменджиев, Добромир Делчев (Роберто Ботев), Димитър Стефанов (Стоян Петров), Стилиян Симеонов (Георги Миланов);

Треньор: Тодор Василев

Съдии: Николай Ангелов, Радостин Бодуров, Симеон Игнатов;

Делегат на БФС: Тома Николов

Жълти картони: Валентин Венков (Септември); Васко Тодоров, Стоян Петров, Мирослав Иванов, Иван Петров (Чавдар);

София, 57-мо СУ, изкуствен терен 2, 60 зрители.