Момчетата на Балкан си тръгват с победа от Шопрон

BGbasket.com 01/10/2017 11:55

Отборът на Балкан за момчета до 14 години записа втора победа в първия турнир от младежката европейска баскетболна лига.

В последния ден от турнира в Шопрон момчетата на Виктория Маринова се наложиха над сръбския Младост Земун с резултат 60:50. Така до момента те имат по две победи и загуби в актива си.

Балкан поведе в първите атаки, но съперникът обърна резултата и остана напред до края на първата четвърт. На моменти през втората част разликата стана двуцифрена, а на почивката ботевградчани успяха да се задържат на 9 точки зад Младост.

След много силни минути през третия период Балкан обърна резултата, но след 30 минути резултатът отново беше в полза на съперника - 42:39. Мачът беше решен след страхотна серия от 19:2 в полза на българския отбор в последните минути.

Мартин Ковачев записа дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби за победителите, 15 точки и 6 асистенции добави Хрисимир Маринов, а с 12 точки и 13 борби се отчете Симеон Димитров.