Левски U17 с минимален успех в дербито с Лудогорец

Ваня Николова 01/10/2017 13:55

Левски спечели с 1:0 дербито с Лудогорец от осмия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Мачът се игра тази сутрин на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

Единственото попадение падна в началото на втората част, когато Мартин Петков се разписа от дузпа.

Двата тима предложиха интересен и оспорван мач, като головите положения не бяха много.

Домакините можеха да открият в самото начало, но Патрик-Габриел Галчев пропусна. В 25-ата минута отново той от пряк свободен удар затрудни стража на Лудогорец Петър Александров, който изби топката в корнер.

В края на полувремето хубав изстрел на Владислав Найденов за гостите бе отразен от вратаря на домакините Цветелин Ставрев.

В първите минути на втората част Ставрев трябваше отново да се намесва решително след удар на Петър Георгиев.

В ответната атака защитникът на гостите Велислав Минков фаулира Айвън Ангелов в наказателно поле и главният съдия Борислав Ненков посочи бялата точка, а Минков получи жълт картон.

Мартин Петков реализира за 1:0.

Десет минути по-късно Георги Бабалиев можеше да изравни, когато изпълни много добре пряк свободен удар, но и този път Ставрев бе на мястото си.

Левски е на четвърта позиция със 17 точки, Лудогорец заема девето място с 10.