Спортист (Своге) победи Септември с късен гол в U15

Ваня Николова 07/10/2017 14:55

Спортист (Своге) победи като гост с 2:1 Септември (София) в среща от осмия кръг на Елитната група U15, Югозападна зона (набор 2003).

Двубоят се игра под проливния дъжд на изкуствения терен на 57-о училище в столицата.

Нападателят на гостите Цветан Йорданов можеше да открие още в 5-ата минута, когато с далечен удар затрудни вратаря на домакините. Малко по-късно изстрел на Калоян Минев от Спортист излезе в аут.

Гостите поведоха в 11-ата минута, когато Кристиян Христов изпълни пряк свободен удар отдясно на наказателното поле, топката премина през всички играчи, може би леко се закачи в крака на Калоян Минев и се озова във вратата на Септември.

Домакините се опитаха да отговорят с няколко удари от дистанция на Петър Петров, които обаче не бяха точни. Дилян Янев от Спортист също пробва силен шут извън наказателното поле, но и неговият изстрел не намери целта.

След половин час игра Септември изравни. Домакините изпълниха ъглов удар, топката стигна до Петър Петров, който бе оставен сам и насочи с глава топката за 1:1.

През втората част повечето ситуации бяха пред вратата на домакините от статични положения, но Дилян Янев, Алекс Кирилов и Кристиян Христов пропуснаха.

Най-чистото положение за Септември пък пропиля Петър Петров.

Малко преди края Иво Илиев от състава на домакините получи втори жълт картон и бе изгонен. След изпълнението на фаула топката срещна напречната греда и се върна в наказателното поле, където Алекс Кирилов направи добавка за 1:2.

Септември заема десето място в класирането с 9 точки, Спортист (Своге) е осми с 12.