U19: Ботев (Враца) с първа победа (миниобзор)

Viasport 07/10/2017 19:27

Ботев (Враца) спечели първата си победа в Елитната юношеска група до 19 години този сезон. Това стана в 9-ия кръг, от който днес се играха само пет мача.

Двубоите Левски - Локомотив (Пловдив), Пирин (Благоевград) - ЦСКА-София и Дунав (Русе) - Черно море (Варна) са отложени заради юношески национали в някои от тимовете, ангажирани със селекцията до 19 г. на лагер в Германия.

Но да се върнем на днешните срещи, играни при дъжд, студ и наводнени терени (повечето).

След победата на врачани над Черноморец с 3:0, остана само един отбор без победа след почти една-трета от първенството и това са точно бургазлии.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

----

Ботев (Пловдив) - Марек 1:0 (0:0)

Двубоят започна с около 15-минутно закъснение, тъй като гостите не искаха да играят на изкуствения терен на базата в “Коматево”, позовавайки се на наредбата, в която е записано, че такива игрища влизат в употреба в U19 от 1 ноември нататък.

А домакините смениха настилката заради наводнените естествени терени.

В крайна сметка мачът започна на изкуствено покритие. Ботев имаше преимущество, но направи пропуски. Марек обаче също създаде добри ситуации за гол при 0:0.

Двубоят вървеше към 0:0, когато Мартин Татаров се разписа в 87-ата минута. Малко след това Марек остана с човек по-малко заради реплика към съдията на играч на гостите.

----

Нефтохимик - Лудогорец 1:3 (0:2)

И край морето двата отбора трябваше освен един срещу друг да се борят с дъжд, тежък терен, вятър и почти мразовито време.

Мартин Минчев откри с глава в 9-ата минута, а в 43-тата Доминик Янков удвои. Нафтата намали в 72-ата минута чрез Христо Янков.

Домакините направиха добро второ полувреме, като имаха добри ситуации дори да изравнят резултата.

Крайното 3:1 фиксира Доминик Янков в 88-ата.

----

Монтана - Септември (София) 1:1 (1:1)

Аналогична ситуация като в Пловдив - с разрешение на БФС и делегата срещата бе изместена на изкуствения терен  в Монтана, тъй като игрището в Берковица е наводнено.

В 29-ата минута гостите дръпнаха в резултата чрез Веселин Диваров. В 35-ата Мирослав Манев изравни.

Футбол почти нямаше, а битка с лошото време, трудния терен и тежки топки.

----

Ботев (Враца) - Черноморец (Бургас) 3:0 (0:0)

Може би единственият мач, игран на хубав естествен терен (на ст. “Христо Ботев”) на фона на атмосферните условия.

Първото полувреме бе равностойно, с положения и пред двете врати. След почивката Ботев успя да наложи волята си с попадения на Виктор Василев, Сотир Илиев и Радослав Батов.