Славия и Берое поделиха точките под дъжда в София

Валентин Маринов 07/10/2017 21:06

Славия и Берое направиха 2:2 в интересен мач от 9-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Двубоят, подобно на други срещи от рунда, се игра на изкуствения терен в “Овча Купел” - по принуда. Помощният бе наводнен, а на централния предстоеше контрола на мъжкия тим на “белите”.

Лошото време развали един двубой, в който се противопоставиха отбори, играещи футбол. Почти постоянно валя дъжд.

Началото бе предпазливо. Постепенно Славия се настани в половината на Берое, който предпочете да играе на контраатаки.

В 21-ата минута - при първата по-опасна акция на гостите, те разиграха добре и топката стигна до Денислав Станчев, който с лекота успя да преодолее Ивайло Василев за 1:0.

Нататък “белите” продължиха повече да владеят топката и да опитват да притискат своя съперник. В 36-ата минута този път домакините си подадоха отлично кълбото, Филип Кръстев комбинира с Димитър Стоянов, който с техничен фалцов удар от границата на пеналта изравни.

Малко след това беройци контраатакуваха опасно, но Мартин Семерджиев се оказа последна преграда и изби в тъч.

След почивката битката се водеше най-вече между двете наказателни полета, отново с териториален превес на домакините. Преобладаваха единоборствата.

Денислав Станчев имаше шанс да отбележи отново от пряк свободен удар, но Василев изби с мъка топката, отправена в долния му десен ъгъл.

В 72-тата минута Славия направи пълен обрат след атака, преминала отново “по ноти”. Акцията се пренесе отдясно на ляво, а предпоследен с топката отново игра Кръстев, извел влезлия като смяна Христо Тодоров на чиста позиция - 2:1.

Изминаха обаче само 5 минути и Берое изравни. Костадин Пеев засече кълбото след пробив и центриране отляво - 2:2.

До края славистите бяха по-настоятелни, но не успяха до стигнат до трите точки. В самия край Пламен Петров бе изведен срещу вратаря на “зелено-белите” отдясно под ъгъл, но шутира над гредата.

Треньорът на Берое Иван Гаджев определи мача като “грозен”. Чест му прави. Поне головете бяха красиви и изработени. Лошата новина е, че огромен брой мачове в U19 са под нивото дори на този.

----

Славия - Берое 2:2

0:1 Денислав Станчев (21), 1:1 Димитър Стоянов (36), 2:1 Христо Тодоров (72), 2:2 Костадин Пеев (77);

Славия: Ивайло Василев, Мартин Динов, Мартин Семерджиев-капитан, Радослав Постолов, Ангел Каракашев, Филип Ангелов, Тодор Йомов (Христо Иванов), Филип Кръстев, Кристиян Димитров (Христо Тодоров), Ангел Ангелов (Пламен Петров), Димитър Стоянов (Костадин Димитров);

Треньор: Ивайло Семерджиев

Берое: Иван Гошев, Костадин Пеев, Надим Ангелов-капитан, Валентин Иванов, Радослав Калчев, Калоян Петров, Божидар Димитров (Никола Гавов), Александър Христов, Владислав Христов (Магдален Петров), Руси Чернаков, Денислав Станчев;

Треньор: Иван Гаджев

Съдии: Георги Николов, Станислав Станев, Владимир Велев

Делегат на БФС: Николета Вълкова

Жълти картони: Ангел Каракашев, Христо Иванов, Филип Кръстев (Славия); Надим Ангелов, Валентин Иванов (Берое);

София, ст. “Славия”, изкуствен терен, 30 зрители.

Другите резултати и класирането, ВИЖТЕ ТУК.