Витоша (Бистрица) се справи с Хебър при младшата

Ваня Николова 08/10/2017 14:50

Витоша (Бистрица) победи с 4:0 Хебър (Пазарджик) в среща от шестия кръг на зоналното първенство за юноши младша възраст (2001-2002).

Срещата се игра на стадион "Академик", 4-ти км. Домакините вкараха по две попадения през двете полувремена.

Първата ситуация в мача дойде от статично положение. Николай Радев от състава на Хебър прати топката в аут от добра позиция. Малко по-късно удар извън наказателното поле на Данаил Насков бе уловен от вратаря на домакините Игнасио Вълчев.

Витоша поведе с първото си опасно положение. В 18-ата минута бистричани получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Дистанцията бе голяма за директен удар. Домакините изпълниха заучено положение, при което Васил Първанов подаде към Алексей Георгиев, който откри.

Голът даде още повече самочувствие на играчите на Витоша, които започнаха да владеят по-трайно топката и да организират добри атаки. Малко преди почивката домакините удвоиха. Ивайло Петров бе намерен с дълъг пас в предни позиции, преодоля вратаря на Хебър Спас Видев и се разписа за 2:0.

В първата минута на второто полувреме гостите имаха възможност от статично положение да намалят. При първия удар топката се отби в стената, а при втория на Васил Дошков излезе в корнер.

В ответната атака домакините имаха претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Алексей Георгиев. Главният съдия Иво Исаев прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Това предизвика гнева на треньора на Витоша Росен Стоянов, който бе изгонен за оспорване на решението.

След един час игра Витоша вкара трети гол. Негов автор стана резервата Теодор Костадинов, който бе изведен сам срещу вратаря на Хебър и не сгреши за 3:0. Пред Костадинов се откриха още две възможности да отбележи. При първата топката срещна гредата, а при втората защитникът на гостите Стефан Симанов изби от голлинията.

Крайният резултат бе оформен в 72-ата минута. Алексей Георгиев се озова на чиста позиция след добра атака на домакините и бе точен за 4:0.

Витоша е на второ място в класирането с 15 точки, с една по-малко от лидера ЦСКА. Хебър е на 14-о място с 4 т.

----

Витоша (Бистрица) - Хебър (Пазарджик) 4:0

1:0 Алексей Георгиев (18), 2:0 Ивайло Петров (35), 3:0 Теодор Костадинов (60), 4:0 Алексей Георгиев (72);

Витоша (Бистрица): Игнасио Вълчев, Марио Дилчовски, Виктор Мицилков (Николай Славков), Здравко Панев, Дони Бак (Борислав Иванов), Кристиян Гълъбов, Даниел Борисов (Алекс Терзийски), Васил Първанов-капитан (Николай Андонов), Ивайло Петров (Пресав Йотов), Алексей Георгиев, Мартин Тодоров (Теодор Костадинов);

Треньор: Росен Стоянов;

Хебър (Пазарджик): Спас Видев, Стефан Симанов, Васил Дошков, Николай Радев, Спас Караколев (Цветелин Йорданов), Иван Вълчев, Данаил Насков-капитан, Пламен Димитров, Мартин Георгиев (Марио Янков), Богомил Божуркин, Дейвид Донов, Георги Бабачев;

Треньор: Спас Гигов;

Съдии: Иво Исаев, Адриян Ангелов и Янко Запрянов;

Делегат на БФС: Евгений Минчев;

Жълти картони: Васил Първанов, Даниел Борисов (Витоша); Николай Радев, Васил Дошков (Хебър);