U17: Берое прекъсна негативна серия срещу Сокол (миниобзор)

Ваня Николова 08/10/2017 18:55

Берое прекъсна негативна серия от загуби. Тимът от Стара Загора записа изразителен успех над Сокол в Марково в среща от деветия кръг на Елитната юношеска група до 17 г.

Още 3 мача се играха днес, останалите са отложени за 19 октомври заради стартиращите във вторник във Велико Търново и Горна Оряховица евроквалификации до 17 г.

В Пловдив Локомотив и Етър не си вкараха гол, а в Разград Лудогорец победи Левски-Раковски с 4:0.

Интересно беше и на мача Пирин - Марек, победа за домакините и 3 червени картона.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Лудогорец - Левски-Раковски 4:0 (1:0)

Превъзходство на домакините. Пламен Стоянов се отличи с хеттрик. Той откри головата си сметка в 30-ата минута, когато се разписа от дузпа.

След почивката само за 15 минути Лудогорец вкара 3 гола. Пламен Стоянов отбеляза още две попадения. Последният гол бе дело на Алекс Луканов в 55-ата минута.

----

Локомотив (Пловдив) - Етър 0:0

В отсъствието на наказания треньор Кириякос Георгиу, Локомотив бе воден от Георги Недевски. Павлин Стойчев пропусна да открие при първата възможност за домакините, а до почивката играта бе равностойна.

След паузата "черно-белите" диктуваха събитията, но така и не успяха да реализират положенията си. Петко Петков пробиваше често отдясно. Велко Мичкюров имаше две възможности да се разпише. Гол на Локомотив пък не беше зачетен поради засада.

Мачът бе изгледан от собственика на "смърфовете" Христо Крушарски, който бе в компанията на Чавдар Цветков.

----

Пирин (Благоевград) - Марек 2:1 (2:1)

Дербито в дъното на класирането завърши с победа за "орлетата" и три червените картона. Головете паднаха преди почивката.

Иван Тасев откри още в 6-ата минута, но Марек изравни от пряк свободен удар, изпълнен точно от Димитър Димитров. Победният гол за Пирин бе дело на Кристиян Георгиев. През първата част Анжело Кючуков от Марек бе изгонен за втори жълт картон.

В средата на второто полувреме Васил Тулевски от Пирин също видя за втори път жълтия цвят на картона.

Малко преди края гомайсторът за Марек Димитров получи второ официално предупреждение и напусна преждевременно терена.

----

Сокол - Берое 1:5 (1:2)

Берое прекъсна серията на Сокол от 6 мача без загуба. Тимът от Стара Загора пък имаше 5 поредни поражение и днес в Марково отново се върна на победния път.

Гостите поведоха в десетата минута с гол на Иван Георгиев. Малко по-късно Мюмюн Исмаил изравни от дузпа. До почивката Берое излезе отново напред в резултата чрез точен удар на Христо Иванов.

Той стана автор и на третия гол за Берое. Мартин Маринов вкара четвъртото попадение за гостите, а малко преди края Иван Георгиев оформи убедителната победа.