Таекуондото приключи с 2 медала на Евро 2017

Таекуондо - WTF (ол)
    Viasport 09/10/2017 15:35

Успехите, които родното олимпийско таекуондо носи за страната ни, не спират. След световния връх, българските таекуондисти покориха и европейския. С шампионска титла и бронзов медал се завръща националният ни отбор от европейското първенство в Унгария.

От шампионата на стария континент със злато си тръгна Даниел Ладжев в кат. до 45 кг, който елиминира представителя на Русия още в първата битка, а след това се справи с бойците от Босна и Херцеговина - с 33:9, Хърватия - с разликата от 21:15 и Норвегия – с нокаут. На финалите той с категоричен нокаут детронира другия руски представител с ярката разлика от 22:12 и завоюва златото.

Още в първия ден от първенството пък Християн Богданов в кат. до 37 кг спечели за страната ни бронз.

Така олипийското ни таекуондо категорично затвърди позицията си като спорт, който не спира да носи успехи за страната ни през годината и връща спортната слава на България.

Световният шампион Александър Джорджев и бронзовият медалист от първенството в Египет - Кристиян Златев, също показаха достойна игра, но поради прекомерното си натоварване от изминалите състезания, не успяха да достигнат до медалите в Унгария.

Отлични битки и игра демонстрираха и останалите участници на първенството и затвърдиха позицията на българското таекуондо, като водеща страна в този спорт. Все още очакваме отборното класиране, но заявката на страната ни за водеща позиция в него е безспорна.