България U17 падна тежко от 10 украинци

Валентин Маринов 10/10/2017 17:32

България U17 (набор 2001) загуби тежко с 0:3 от Украйна U17 (2001) в откриващия си мач от първия кръг евроквалификации на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Украинците бяха с човек по-малко от 27-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Денис Пидрушний.

Въпреки това нашият съперник вкара гол в края на първото полувреме и още два след почивката. И спечели напълно заслужено. Не личеше, че украинците са с човек по-малко.

Шансове за класиране все още има, стига в петък тимът на Викторио Павлов най-малкото да не загуби от Ирландия. По-рано днес островитяните разбиха Азербайджан с 6:0.

Срещата с тях отново е от 18:30 часа на стадион "Ивайло".

Днес времето бе топло и прекрасно за футбол. Двубоят с Украйна се игра на осветление - за първи път от 18 години насам арената в старата столица разполага с работещи прожектори.

Вижте съставите на двата отбора. Тук проследихме за вас най-интересното по минути.

За Елитния кръг догодина се класират първите два отбора от всичките 13 групи, както и четири тима от заелите третите места с най-добър актив срещу победителя и неговия подгласник.

НАЧАЛО НА МАЧА

6-ата минута, Ияд Хамуд се озова на добра стрелкова позиция пред вратата на Украйна, но ударът му бе слаб.

16-ата, опасно центриране за Украйна след корнер, последва още едно от десния фланг. Добре, че никой не засече топката пред голлинията.

17-ата, жълт картон за Денис Пидрушний за нарушение срещу Йоан Бауренски.

23-тата, много активния от началото на мача Ияд Хамуд се размина на сантиметри с топката след центриране отдясно.

27-ата, втори жълт и червен картон за Денис Пидрушний, който този път влезе грубо в краката на Андрей Йорданов. Украинците повече от 50 минути ще играят с човек по-малко!

29-ата, българите протестират за дузпа срещу Мартин Минчев, но според турския съдия нарушение срещу тарана на Черно море няма.

Логично гостите се прибраха в половината си. До края на срещата това ще е картината. Дано българите се възползват от числения си превес.

36-тата, опасно центриране пред вратата на нашите, топката е избита в корнер. Следват два ъглови удара, с които Иван Дичевски и компания се справиха.

38-ата, 1:0 за Украйна с куриозен гол. Викентий Волошин шутира от пряк свободен удар от около 30 метра, но Иван Дичевски може би подцени ситуацията и топката влезе в мрежата през ръцете му.

39-ата, моментално последва добра атака на националите ни, но Кирил Янакиев шутира от добра ситуация в аут.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

41-ата, Дичевски излезе напред, за да изчисти топката от краката на откъсващ се играч на Украйна.

42-ата, страхотен удар на Мартин Минчев, при който вратарят Анатолий Трубин трябваше да се намесва.

43-тата, корнер за България, след който Габриел Земярски отправи удар, спасен от стража на украинците.

44-ата, жълт картон за Артем Шулянский.

47-ата, образцова контра на украинците, при която Иван Дероган изведе Михайло Мудрик и от близко разстояние той порази целта - 2:0.

50-ата, Шулянский изскочи сам срещу Дичевски, който изби в корнер.

51-ата, ново спасяване на българския вратар след поредна акция на гостите. Този път на върха на атаката бе Дероган.

Очевидно е, че в българските редици цари смут. А прогнозата ни след червения картон просто не се сбъдна - Украйна U17 играе по-добре с човек по-малко. Едно е сигурно - не се чувства липсата на футболист в редиците на нашия съперник.

53-тата, първа смяна в българския отбор. На мястото Кирил Янакиев влиза Иван Василев.

57-ата, жълт картон за Ияд Хамуд.

57-ата, Станислав Шопов влиза на мястото на Владимир Николов.

59-ата, трета и последна смяна за Викторио Павлов - Христиан Фоти е на терена вместо Хамуд.

61-ата, пропуск за "лъвчетата", влезлият от скамейката Станислав Шопов не успя да отправи силен удар и топката бе избита.

68-ата, още една контра като по учебник за Украйна и резултатът е 3:0 след попадение на изведения отдясно на атаката Данило Сикан, който 8 минути по-рано влезе от скамейката.

А българите имаха нелоши ситуации малко преди това, но не успяха да си подадат топката в решителния момент.

71-ата, страхотно разбъркване пред украинския вратар и пак няма гол.

77-ата, жълт картон за Андрей Йорданов.

КРАЙ НА МАЧА. ТЕЖКА ЗАГУБА НА СТАРТА, НО ВСЕ ОЩЕ НИЩО НЕ Е ЗАГУБЕНО. РЕШАВАЩ ЗА БЪЛГАРИТЕ ЯВНО ЩЕ Е МАЧЪТ В ПЕТЪК СРЕЩУ ИРЛАНДИЯ.

----

България - Украйна 0:3

0:1 Викентий Волошин (38), 0:2 Михайло Мудрик (47), 0:3 Данило Сикан (68);

България U17: Иван Дичевски, Габриел Земярски, Даниел Стоянов, Томислав Папазов-капитан, Димитър Балинов, Йоан Бауренски, Кирил Янакиев (53-Иван Василев), Владимир Николов (57-Станислав Шопов), Андрей Йорданов, Мартин Минчев, Ияд Хамуд (59-Христиан Фоти);

Селекционер: Викторио Павлов

Украйна U17: Трубин-капитан, Биловар, Данилюк, Волошин, Мудрик, Шулянский, Бодня, Хондак, Пидрушний, Ярош, Дероган;

Селекционер: Олег Кузнецов

Главен съдия: Халил Мелер (от Турция), асистенти: Ибрахим Ярчан (Турция) и Кристиан Бриксен (Дания), 4-ти съдия: Петер Кясгаард-Андерсен (Дания);

Жълти картони: Денис Пидрушний, Артем Шулянский (Украйна); Ияд Хамуд, Андрей Йорданов (България);

Червен картон: Денис Пидрушний (Украйна);

Велико Търново, ст. “Ивайло”, 300 зрители.