Ново поражение за България U17

Валентин Маринов 13/10/2017 17:37

Ирландия U17 би България U17 с 3:0 в решителна евроквалификация от първия кръг на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Ирландците и украинците вече са на Елитния кръг идната пролет и в понеделник само ще определят победителя в групата в протоколен двубой.

В същото време - от 18:30 часа, България и Азербайджан ще спорят за третото място в Горна Оряховица.

Четири от заелите третите места отбори в 13-те групи също ще продължат напред по пътя към Евро 2017. Проблемът е, че при сравнението ще се гледат резултатите им само срещу първия и втория. Така активът на България U17 (ако заеме третото място) е 0 точки и голова разлика 0:6. Победа над азерите няма да се вземе под внимание.

Вижте състава на българите. Селекционерът Викторио Павлов направи две промени в стартовите 11 в сравнение със срещата с Украйна (0:3).

Иван Василев и Мартин Петков влязоха на местата на Владимир Николов и Кирил Янакиев.

Схемата на игра бе 3-4-3. В защита действаха Габриел Земярски, Томислав Папазов и Даниел Стоянов, пред тях - Димитър Балинов, капитанът Йоан Бауренски, Мартин Петков и Андрей Йорданов. Триото в атака бе Мартин Минчев, Иван Василев и Ияд Хамуд.

В предишния мач капитан бе Томислав Папазов.

B първия си двубой ирландците разгромиха Азербайджан с 6:0.

Днес украинците спечелиха без проблеми срещу азерите - 6:1 в Горна Оряховица.

Тук проследихме на живо най-интересното по минути.

НАЧАЛО НА МАЧА

- 3-тата минута, 1:0 за ирландците с гол на тарана Адам Айда. Студен душ за българите. Нашите допуснаха груба грешка в защита - пасът за Айда дойде дълбоко от половината на гостите.

Трябваше да се оказва медицинска помощ на българския вратар след въздушен сблъсък с Айда.

- 18-ата, Бари Кофи удвои след хубаво взаимодействие с Адам Айда - 2:0 за Ирландия.

- 20-ата, Айда не успя да овладее топката, отново изведен зад защитата на "лъвчетата".

- 21-ата, първа сериозна опасност пред вратата на островитяните. Нашите разиграха добре, но Иван Василев и Мартин Минчев се разминаха с гола.

- 33-тата, жълт картон за Камерън Ледуидж - първи в мача.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

Смяна в българския отбор - Кирил Янакиев ще играе на мястото на Андрей Йорданов.

- 54-ата, жълт картон за Иван Василев за нарушение.

- 56-ата, Георги Бабалиев дебютира за България U17 в квалификациите, като заменя Иван Василев.

- 58-ата, жълт картон и за Томислав Папазов.

Ирландците спокойно контролират мача. Българите владеят топката малко повече, отколкото през първото полувреме, но няма никаква острота в играта им. Вратарят Кларк още не е застрашен след почивката.

Адам Айда, който притежава впечатляваща физика и доминира над българската защита, имаше две нелоши ситуации, но се размина с гола.

- 69-ата, последна смяна за България, Станислав Шопов влиза вместо Ияд Хамуд.

- 72-ата, вече 3:0 за ирландците. Айда овладя топката, като пресече грешен пас на Шопов. Напредна и отляво порази целта с диагонален удар.

Срещата се доиграва, но такова бе усещането през цялото второ полувреме.

- 78-ата, топката премина край гредата след опасен удар с глава на Колинс след ъглов удар.

КРАЙ НА МАЧА. НОВА ТЕЖКА ЗАГУБА ЗА БЪЛГАРИЯ U17 - ОТНОВО С 0:3.

----

Ирландия - България 3:0

1:0 Адам Айда (3), 2:0 Бари Кофи (18), 3:0 Адам Айда (72);

Ирландия: Кейн Кларк, Макс Мърфи, Камерън Ледуидж, Ойсин Маккенти, Нейтън Колинс-капитан, Джейсън Найт, Калъм Томпсън, Бари Кофи, Адам Айда, Тайрик Райт, Шон Бренън (73-Парът);

Селекционери: Йън Хил и Колин О′Брайън

България U17: Иван Дичевски, Габриел Земярски, Томислав Папазов, Даниел Стоянов, Димитър Балинов, Йоан Бауренски-капитан, Мартин Петков, Андрей Йорданов (41-Кирил Янакиев), Ияд Хамуд (69-Станислав Шопов), Иван Василев (56-Георги Бабалиев), Мартин Минчев;

Селекционер: Викторио Павлов

Главен съдия: Петер Андерсен (Дания), асистенти: Кристиан Бриксен (Дания), Джан Марко Ерколани (Сан Марино), четвърти съдия: Лука Барбено (Сан Марино);

Жълти картони: Ледуидж (Ирландия); Иван Василев, Томислав Папазов (България);