Левски U15 надигра Славия за девета поредна победа

Ваня Николова 14/10/2017 14:30

Левски спечели убедително гостуването си на Славия от деветия кръг на Елитната група до 15 години, Югозападната зона (набор 2003).

На помощния терен на стадион "Славия" "сините" се наложиха с 4:1 и продължават да са лидер в първенството.

Левски е с пълен актив след 9 победи от 9 срещи. Славия е на седма позиция с 15 т.

Първите десетина минута бяха равностойни, след което гостите взеха инициативата. В 13-ата минута Иван Вълев изведе Марин Петков, но ударът му бе спасен от вратаря на Славия Георги Илиев. Минута по-късно след шут от далечна дистанция на Мартин Хайдаров се получи куриозна ситуация като топката се удари последователно в две от гредите, но така и не влезе във вратата.

В 16-ата минута "сините" не сгрешиха. Димитър Иванов получи отляво в наказателното поле и с прецизен диагонален удар откри. Белите отговориха с далечен, но неточен удар на Кирил Попов.

В 20-ата минута Даниел Начев изведе Самуил Беримски на чиста позиция.  Вратарят на домакините се намеси решително, както при удара на Беримски, така и при добавката на Димитър Иванов.

4 минути по-късно Левски удвои преднината си след точен изстрел извън наказателното поле на Самуил Беримски.

В края на полувремето дойде може би най-красивият момент в мача. Мартин Хайдаров със страхотен далечен шут обра паяжините във вратата на Славия.

През второто полувреме темпото на игра малко спадна. В 53-ата минута "сините" вкараха четвърто попадение. Отново Хайдаров и отново с удар от дистанция, този път по земя.

В края Славия стигна до почетен гол. Негов автор стана Мартин Сораков от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марио Войнов.

Веднага след дузпата Левски имаше страхотен шанс за пети гол. Даниел Начев стреля извън наказателното поле, но вратарят на Славия Георги Митин, който се появи на почивката,  изби в гредата, след което спаси и добавката на Димитър Керин.

---

Славия - Левски 1:4

0:1 Димитър Иванов (16), 0:2 Самуил Беримски (24), 0:3 Мартин Хайдаров (34), 0:4 Мартин Хайдаров (53), 1:4 Мартин Сораков (67-дузпа);

Славия: Георги Илиев (Георги Митин), Иван Алексиев, Емил Ангелов (Светослав Николов), Любомир Цветанов, Марио Войнов, Мартин Стоилов-капитан (Кристиян Стоянов), Кирил Попов, Марио Райчев, Лазар Боянов, Евгений Илиев (Йордан Константинов), Мартин Сораков;

Треньор: Кристиян Чолаков;

Левски: Иван Андонов-капитан, Александър Георгиев, Виктор Георгиев, Константин Айдарски, Петър Войнов, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Марин Петков (Марк Папазов), Иван Вълев (Димитър Керин), Самуил Беримски (Кристиян Николов), Димитър Иванов;

Треньор: Красимир Петров;

Съдии: Тихомир Алексов, Красимир Миленов и Георги Великов;

Делегат на БФС: Николай Младенов