U19: Сладък триумф за Ботев в дербито (обзор)

Viasport 15/10/2017 20:02

Ботев победи Локомотив с 4:2 в голямото дерби на Пловдив в Елитната юношеска група до 19 г. Това бе най-интересният мач от 10-ия кръг.

Успехът е още по-сладък заради факта, че двубоят се игра на централния терен в парка “Лаута”.

Останалото в рунда е в реда нещата. Впечатлява успехът на Левски на терена на Септември. А резултатът межу Лудогорец и Ботев (Враца) не е много за хвалба, но това е стара тема и една от болежките на Елитната U19.

Измина точно една-трета от сезона и картината в челото е позната - Левски и ЦСКА-София са начало, плътно следвани от Ботев (Пловдив), Лудогорец и Черно море.

В дъното са Черноморец (Бургас) и Ботев (Враца), но близо до тях са Локо, Монтана и Марек.

В сряда има междинен кръг, в който ЦСКА гостува на “Герена”.

----

Черно море - Пирин 3:0 (2:0)

“Моряците” рано решиха спора. В 18-ата Емил Янчев прехвърли вратаря на гостите с удар от около 40 метра. В 30-ата Антоан Вълчев направи 2:0 след хубава атака.

След почивката Янчев оформи крайния резултат, след като засече топката от корнер.

“Орлетата” играха без шестима футболисти, взети в мъжкия отбор за гостуването на ЦСКА в Първа лига.

----

Марек (Дупница) - Нефтохимик 1:1 (1:0)

Равностоен мач и равният резултат е може би най-справедливият, независимо че победител можеше да е както Марек, така и Нафтата.

Имаше паритет и при отсъдените дузпи - по една.

В 22-ата Николай Ганчев даде аванс на домакините от 11-те метра. В 52-ата Йолиян Милков изравни - пак от бялата точка.

Имаше битка, преобладаваха единоборствата. Гостите повече владееха топката след почивката и осъществиха няколко добри атаки.

В 87-ата минута Калин Стойчев можеше да донесе трите точки на Марек, но вратарят на “шейховете” парира удара му отблизо.

----

Септември (Сф) - Левски 0:4 (0:2)

“Сините” загряха по най-добрия начин за сряда. Те играха отложен мач в четвъртък, но днес издържаха физически и отново направиха силен мач.

Голямата разлика дойде от индивидуалните качества на Станислав Иванов, който записа хеттрик. “Деветката” също се намира в отлична форма.

Последният гол е дело на Петър Иванов. Днес играта на Септември не се получи.

----

Берое - Черноморец 4:1 (2:0)

Резонен успех за беройци, а след 10 кръга “акулите” имат само една точка.

Пред погледите на асистентите на треньора на мъжкия отбор Александър Томаш, домакините поведоха още в 8-ата минута чрез Денислав Станчев. В 29-ата Калоян Петров удвои след центриране на Станчев.

В 67-ата Златин Узунов върна интригата - 1:2. Надеждата на бургазлии обаче трая кратко. След само четири минути Костадин Пеев направи успешна добавка за 3:1. В 79-ата Калоян Петров бе точен за крайното 4:1.

----

ЦСКА-София - Монтана 3:0 (3:0)

“Червените” пооправиха настроението си след загубата в миналия кръг. И тук имаше ранна развръзка. Радослав Живков се разписа във 2-ата и 17-ата минута.

В 30-ата Даниел Йорданов направи 3:0. ЦСКА изпусна по-изразителна победа.

----

Славия - Дунав 0:0

Добро първо полувреме за “белите”, в което Кристиан Димитров пропусна 100-процентова възможност, Пламен Петров и Христо Тодоров също имаха добри шансове.

А преминалият наскоро в “Овча Купел” от Левски външен халф Мартин Динов удари греда след хубава самостоятелна акция и отличен удар.

В края на срещата Дунав изтърва да накаже пропуските на славистите. След акция отдясно се стигна до удар, вратарят изби и последва кратко разбъркване. Гол не падна и останаха нулите.

----

Лудогорец - Ботев (Враца) 8:0 (4:0)

Изреждаме голмайсторите: хеттрик на Георги Стоянов, два пъти точен бе Димитър Митков, а по веднъж Мартин Милков, Хюсеин Кельовлуев и Цветослав Петров.

На Лудогорец предстои гостуване в сряда на Железничар (Сараево) в реванша от Младежката Шампионска лига. Първата среща в Разград свърши 1:1.

----

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 2:4 (0:1)

Самото начало бе по-добро за гостите, но от 10-ата минута нататък Локо заигра по-силно. Прояви се обаче слабостта на отбора - неумение да се реализират положенията.

Спасителни намеси имаше вратарят на “канарчетата” Симеон Симеонов, заменен в края на срещата заради контузия. Така в 40-ата минута гол падна във вратата на “черно-белите” - точен бе Мартин Татаров.

В 55-ата Милен Златков удвои. В 69-ата пак той материализира превъзходството на “жълто-черните” след почивката.

Локо отвърна още в 71-ата, когато Димитър Законов намали. Шанс за домакините, ала още в 76-ата Татаров се възползва от рейд и пас на Кристиан Добрев.

В 83-тата Мариян Тонев, направил пропуски през първата част, вкара за 2:4.