Кошмарен край - юношите U17 паднаха и от Азербайджан

Viasport 16/10/2017 17:45

Всичко за България U17 завърши така в квалификациите, както и започна - със срамно поражение. Тази вечер тимът ни отстъпи с 1:2 пред аутсайдера Азербайджан в третия и последен мач.

В предишните си срещи азерите допуснаха загуби с 0:6 и 1:6.

Така България (2001) приключва с три загуби и голова разлика 1:8, като остава на последното място в групата.

А началото днес на стадиона в Горна Оряховица изглеждаше обещаващо. Ияд Хамуд удари греда от пряк свободен удар, а Мартин Минчев можеше да открие резултата.

В 18-ата минута капитанът Вализада попари българите - 1:0. До края на полувремето шансове се откриха пред Георги Бабалиев и Мартин Петков.

На почивката Викторио Павлов направи две смени и малко след подновяването на играта Владимир Николов изравни с глава - 1:1.

За първи път от началото на турнира се почувства живет в действията на българите. Работа обаче имаше и за вратаря Марио Усков и защитниците пред него.

Жалкото е, че малко преди края Християн Чипев, който също влезе от скамейката, изтърва от чиста позиция пълен обрат. Последа нелеп гол в българската врата, дело на Вализада за 2:1.

По същото време Ирландия би Украйна с 3:1 след обрат на ст. "Ивайло" във Велико Търново и спечели групата. Което е без значение, тъй като и двата състава вече са на Елитен кръг идната пролет.

Селекционерът Викторио Павлов, който обяви че напуска след квалификациите,  направи няколко промени в състава в сравнание със срещата с ирландците. На вратата бе Марио Усков, а титулярят Иван Дичевски още след предишния сблъсък бе пратен в дома си във Варна, тъй като е получил комоцио.

Като втори вратар пък бе призован роденият през 2002 г. Никола Виденов от Славия. Дебют на квалификациите записа Стоян Вергиев, а сред титулярите бе и Георги Бабалиев, който беше резерва срещу Ирландия. Капитанската лента се върна в Томислав Папазов.

Тук проследихме развоя на мача.

- 18-ата минута, 1:0 за Азербайджан. Капитанът Вализада засече центриране отдясно в наказателното поле на българския отбор.

- 45-ата, Владимир Николов с глава откри сметката на България U17 в квалификациите. Нападателят влезе от скамейката на почивката. От корнер му центрира Мартин Петков.

- 80-ата, Вализада беше изпуснат от българската защита след прострелен пас - 2:1 за Азербайджан. Попадението, след поредна груба грешка в отбраната ни, падна в добавеното време.

КРАЙ НА МАЧА!

----
Азербайджан - България 2:1

1:0 Вализада (18), 1:1 Мартин Петков (45), 2:1 Вализада (80);

Азербайджан U17: Султанов, Мамадов, Омаров, Имрахимов, Абдулазаде, Вализада-капитан, Махарамов, Мурадов, Рзаев, Асгаров, Зулфугарли;
Селекционер: Мибрахир Исаев

България U17: Марио Усков, Габриел Земярски, Томислав Папазов-капитан, Стоян Вергиев, Димитър Балинов, Йоан Бауренски, Кирил Янакиев, Мартин Петков (58-Иван Василев), Георги Бабалиев (40-Християн Чипев), Ияд Хамуд (40-Владимир Николов), Мартин Минчев;
Селекционер: Викторио Павлов

Главен съдия: Лука Барбено (Сан Марино), асистенти: Джан Марко Ерколани (Сан Марино), Ибрахим Уярчан (Турция), 4-ти съдия: Халил Умут Мелер (Турция);

Жълти картони: Габриел Земярски, Владимир Николов (България); Мамадов, Ибрахимов, Абдулазаде (Азербайджан);

Горна Оряховица, ст. "Локомотив", 100 зрители.