Братя Джорджеви със злато в Белград

Общество
    Viasport 16/10/2017 18:14

Страхотно представяне направиха двамата брата Джорджеви - "спортни таланти" на „Еврофутбол“. И двамата взеха златни медали от турнира по таекуондо-WTF от клас G1 в Белград.

По-малкият Александър (на снимката) стана първи в категория 57 кг за кадети, след като победи в четири последователни мача, а в последната битка излезе срещу световен шампион Булат Габдулбаров.

Митко игра в категория до 68 кг при мъжете и след изключително тежки срещи успя да преодолее и четиримата си противници. Най-голяма тежест има 1/2-финалният му двубой срещу белгиеца Мохамед си Кетби, който бе един от участниците на олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 г. Това е и първото злато на Митко Джорджев при мъжете, при това получено в тежък турнир, с над 1000 участници от цял свят.

Диляна Минкина – още един от "Спортните таланти" на букмейкърската къща, също влезе в новините, но с участието си в Софийския маратон в неделя, където взе второто място на дистанцията 10 км с време 39:46 минути.

При жените в същата дистанция първа финишира Оливейра Йевтич (Сърбия), а трета бе Таня Димитрова с 40:08 мин.

Таня Звискова (на снимката вдясно) - още един представител на голямото семейство от

Спортни таланти на „Еврофутбол“, също отбеляза огромен успех през изминалия уикенд.

Тя грабна третото място в дисциплината 40 изстрела с пневматична пушка на турнира по спортна стрелба, организиран от СК ЦСКА. Таня зае своето място на почетната стълбичка с резултат 412,70 точки.

Viasport.bg и Bgathletic.com са сред медийните партньори на програмата „Спортни таланти“.