Левски измъкна успех над ЦСКА в Елитната U19

Валентин Маринов 18/10/2017 17:25

Левски спечели трудна, но сладка победа с 1:0 над ЦСКА-София в дербито на 11-ия кръг от Елитната юношеска група до 19 г.

Така "сините" поведоха еднолично в първенството.

Единственото попадение реализира Васил Печев в 54-ата минута, когато оползотвори пас на Станислав Иванов.

"Червените" направиха невероятни пропуски през първото полувреме. Голям мач записа вратарят на "сините" Димитър Шейтанов, който имаше впечатляващи спасявания и отчая съперниците си.

Началото бе обещаващо и с опасности пред двете врати. Течаха първите секунди, когато Станислав Иванов получи пас в наказателното поле, но ударът му бе слаб. Малко след това включилият се в атака за ЦСКА защитник Асен Георгиев центрира на Радослав Живков. Последва удар с глава, отразен блестящо от Шейтанов.

Георги Костов от ЦСКА можеше да открие резултата, но стреля във вратаря от непосредствена близост. В ответната атака Петър Иванов от Левски бе блокиран в последния момент от вратаря Борис Груев.

В 28-ата минута Иван Митрев като по чудо не откри резултата за ЦСКА. "Син" защитник се подхлъзна и направи услуга на нападателя, който обаче от вратарското поле уцели Шейтанов.

В края на полувремето това направи и Даниел Йорданов. Гостите изпълниха пряк свободен удар, а топката се отби в стената и попадна в Йорданов - след намеса на Шейтанов се стигна до корнер. След изпълнението му Шева, както го наричат на "Герена", за пореден път спаси тима си.

През второто полувреме качеството на футбола падна, не че беше особено високо и до почивката. Васил Печев реализира след пробив в празно пространство и пас на Иванов.

ЦСКА опита да отвърне, но нямаше нищо градивно в действията на "червените". Този път опасностите, макар и не толкова чисти, бяха пред тяхната мрежа.

Петър Иванов от Левски удари греда с глава след корнер. А Печев можеше да удвои резултата след разбъркване, до което се стигна след акция на Йоан Гаврилов, в която участва и Станислав Иванов.

1:0 за Левски в мач с много нерви - най-вече край терена, и разпокъсана игра от страна на двата отбора.