Витоша измести Септември от върха при младшата

Ваня Николова 21/10/2017 12:20

Витоша победи с 4:2 Септември (София) в среща от осмия кръг на столичното първенство при юношите младша възраст, родени през 2001-2002 г.

По този начин тимът от Бистрица излезе на първо място с 20 точки, Септември е трети с 2 по-малко.

Срещата се игра на стадион "Академик", 4-ти км.

Мачът започна много добре за домакините, които откриха резултата още в 4-ата минута с гол на Чавдар Димитров. Гостите отговориха с греда на Антонио Ангелов.

В 25-ата минута Септември сгреши в центъра, играчите на Витоша овладяха и организираха бърза контраатака. Цветомир Асенов получи отляво, нахлу в наказателното поле и удвои.

Малко след почивката гостите получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Филип Филипов срещу Валентин Венков. Защитникът на Витоша видя и жълт картон. Антонио Ангелов бе точен и намали - 2:1.

В момента, в който гостите се надяваха да изравнят, домакините вкараха трети гол. Асенов проби отляво и от малък ъгъл се разписа за 3:1. Няколко минути по-късно резултатът стана 4:1 след автогол на Мирослав Божилов.

Малко преди края Септември изпълни фаул, топката стигна до Васил Младенов в наказателното поле и той оформи крайния резултат.

В последната минута Стилиян Стойов от Витоша удари греда.

----

Витоша (Бистрица) - Септември (София) 4:2

1:0 Чавдар Димитров (4), 2:0 Цветомир Асенов (25), 2:1 Антонио Ангелов (48), 3:1 Цветомир Асенов (70), 4:1 Мирослав Божилов-автогол (74), 4:2 Васил Младенов (79);

Витоша (Бистрица): Александър Евтимов (Борис Тодоров), Стилиян Стойов, Филип Филипов (Красимир Ангелов), Иван Дойчев, Александър Йончев-капитан, Давид Ганчев, Кристиян Димитров (Даниел Евтимов), Филип Иванов (Милен Велков), Николай Орозов (Красимир Димитров), Чавдар Димитров (Боян Трайков), Цветомир Асенов (Тодор Иванов);

Треньор: Никола Николов;

Септември (София): Алекс Алексов, Мирослав Божилов (Даниел Митев), Васил Младенов, Климент Иванов, Емил Тонев, Алекс Гайдев, Любомир Лукач (Антонио Аврамов), Антонио Ангелов-капитан (Любомир Антонов), Валентин Венков (Божидар Илиев), Джейхан Юсеин (Антонио Петров), Ивайло Лилов;

Треньор: Михаил Михайлов;

Съдии: Георги Кузманов, Веселин Великов и Николай Наумов;

Делегат на БФС: Пламен Георгиев;

Жълти картони: Мирослав Божилов (Септември); Филип Филипов, Николай Орозов (Витоша);

София, ст. „Академик”, 4-и км, 30 зрители.