Два обрата и 6 гола на Локо - Чавдар в U15

Валентин Маринов 21/10/2017 15:04

Изключително оспорван и драматичен мач направиха Локомотив (София) и Чавдар (Етрополе) в Югозападната Елитна група до 15 г. Крайният резултат е 3:3, но както се казва в такива случаи - победител можеше да е всеки от двата тима.

Двубоят на тревния помощен терен в кв. “Надежда” предложи два пълни обрата, автогол, грешки, хубави атаки… Не на последно място - мина спортсменски. След края имаше и сълзи.

В началото Чавдар започна по-добре. Гостите оставиха “червено-черните” да играят повече с топката и търсеха бърз преход към контри. В 11-ата минута Локо сбърка при изнасяне на топката, стигна до корнер и капитанът на Чавдар Никола Стратиев отбеляза за 1:0 с глава, оставен непокрит във вратарското поле.

Домакините опитаха да отвърнат, но играта им никак не спореше. Имаше много брак в действията им, липсваше острота в атака. Таранът на етрополци Светослав Косаков пък пропусна да направи 2:0, след като се измъкна отляво на нападението.

Най-добрата вазможност за Локомотив в първата част дойде след грешка в тила на гостите и подхлъзване на техен бранител - топката стигна до Иван Калъпиш, но на метри от голлинията той не уцели рамката.

На почивката треньорът на “железничарите” Юлиян Петков реагира с четири смени, включително и на вратаря. Той уцели с промените - двама от влезлите от скамейката вкараха голове, други бяха замесени в положения пред вратата на Чавдар.

А Локомотив излезе преобразен след антракта, улеснен и от гостите, които приеха играта прекалено близо до вратата си. Играчите на Петков заредиха опасности още от първите секунди, всяка тяхна акция вещаеше опасност.

Удар на Валентин Николов бе блокиран в последния момент. След корнера Теодор Цветанов не уцели вратата от непосредствена близост. Последва нов пропуск на Николов - този път с глава. Последва и намеса на вратаря Митко Младенов срещу изскочилия срещу него Борислав Арнаудски (една от смените).

Така логично се стигна до изравняване, макар и след груба грешка на стража Младенов, който изпусна топката. Наказа го Борис Илиев (и той бе смяна) - 1:1.

Не закъсня и пълният обрат, дошъл след акция на Арнаудски (след грешка на резервния вратар Цветан Цветанов) и рикошет в крака на Стратиев, който този път отбеляза в своята врата - 2:1 за Локо.

Малко след това домакините протестираха за дузпа и с основание, тъй като имаше задържане на техен футболист при разбъркване в наказателното поле.

Локо се виждаше победител, но това далеч не бе всичко в драмата. В 60-ата минута Чавдар изравни с много странен, дори куриозен гол. Максим Иванов опита нещо като задна ножица, топката отиде вертикално нагоре, тупна пред вратата на Локо и влезе в мрежата - 2:2.

Импулс за Чавдар! Едва бяха изминали и три минути, Светослав Косаков получи кълбото на чиста позиция и го търкулна в мрежата - 3:2 за тима от Етрополе. Видяхме радост от страна на Косаков с маниера на Кристиано Роналдо.

А Локомотив се впусна във финален щурм. При едно от многото центрирания, Никола Русинов (и той смяна) се разписа с глава за 3:3. Това стана в третата минута на добавеното от съдията време.

Мачът бе проследен от хора от управата на Локо, начело с президента Иван Василев.

----

Локомотив (Сф) - Чавдар (Етрополе) 3:3

0:1 Никола Стратиев (42), 1:1 Борис Илиев (42), 2:1 Никола Стратиев (50-автогол), 2:2 Максим Иванов (60), 2:3 Светослав Косаков (63), 3:3 Никола Русинов (70);

Локомотив (Сф): Петър Данаджиев (Орлин Наумов), Теодор Цветанов-капитан, Васил Георгиев, Мартин Велев, Цветослав Поповчев (Никола Русинов), Йордан Найденов (Борис Илиев), Дейвид Костов, Валентин Николов, Иван Калъпиш (Георги Петров), Ефрем Ефремов (Николай Петков), Денислав Людмилов (Борислав Арнаудски);

Треньор: Юлиян Петков

Чавдар (Етрополе): Митко Младенов (Цветан Цветанов), Дамян Дамянов (Денислав Маринов), Никола Стратиев-капитан, Максим Иванов, Георги Николов, Милен Ивов (Свилен Емилов), Виктор Маринов (Асен Медведев), Мартин Дешев, Кристиян Чиренски (Иван Августинов), Християн Петков (Марио Йончовски), Светослав Косаков (Лазар Димитров);

Треньор: Тодор Василев

Съдии: Вилиян Видинов, Дарин Иванов, Иво Сотиров (от София);

Делегат на БФС: Пламен Коцев

Жълти картони: Васил Георгиев (Локомотив); Никола Стратиев, Дамян Дамянов, Мартин Дешев (Чавдар);

София, ст. “Локомотив”, помощен терен, 80 зрители.

Другите резултати и временното красиране, ВИЖТЕ ТУК.