Левски-Раковски с класика срещу Локо в младшата

Валентин Маринов 22/10/2017 13:49

Левски-Раковски спечели с 3:0 срещу Локомотив (София) в мач от осмия кръг на столичното зонално първенство за юноши младша, родени 2001-2002 г.

Победата на “сините” дойде почти без проблеми и е под номер 2, докато Локо се представя доста непостоянно от началото на сезона.

Домакините откриха резултата при първата опасност и пред двете врати. В 15-ата минута Владислав Иванов центрира отдясно на нападението и Итън Стоилов направи 1:0 с глава.

До края на полувремето чисти голови възможности липсваха и пред двете врати. Все пак атаките на Левски-Раковски бяха по-опасни.

След почивката Локо започна повече да владее топката и взе инициативата, но от това не произлезе нищо. Акциите на “червено-черните” бяха бавни и монотонни, без изненада и стръв.

В 60-ата минута добре подредените “сини” направиха светкавична контра и Георги Вълков реши всичко с диагонален удар отдясно - 2:0.

Събитията на терена не се промениха и в следващите минути. В 78-ата влезлият като смяна Петър Величков за трети път огорчи вратаря Василен Милуишев, който изкара мача на куц крак, тъй като още отначалото започна с контузия.

Напълно закономерна победа на Левски-Раковски. Мачът няма да се запомни с високо качество. И двата отбора са способни на повече (спрямо показаното днес), особено Локомотив.