U17: Ботев срази Локо в битката за Пловдив (обзор)

Ваня Николова 22/10/2017 19:30

Ботев спечели по категоричен начин пловдивското дерби с Локомотив в Елитната юношеска група до 17 г. "Канарчетата" се наложиха с 5:0.

Всички 8 срещи от 11-ия кръг на първенството се играха днес.

Лидер в групата с 28 точки продължава да е ЦСКА, който записа домакинска победа с 6:1 над Етър. Ботев (Пловдив) е втори с 25.

В следващия кръг предстои изключително интересен сблъсък между "червените" и "жълто-черните", който ще се играе на 28 октомври от 14:00 ч на базата в Панчарево.

Третият Черно море се наложи с 3:1 над Берое във Варна, а четвъртият Левски надигра "братовчеда" Левски-Раковски с 2:0.

Славия спечели гостуването си на Пирин с 2:1 и се върна в шестицата.

Две срещи завършиха с равен резултат. Монтана и Септември не си отбелязаха, а Сокол и Дунав направиха 1:1.

Лудогорец вкара 8 гола на Марек.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Черно море - Берое 3:1 (2:0)

Даниел Стоянов откри за Черно море в 15-ата минута. Десет по-късно Тугай Неджет удвои аванса на "моряците".

В края на срещата двата тима си размениха по едно попадение. Гостите намалиха в 79-ата минута чрез Денислав Вълчев, който се възползва от асистенция на Никола Маринов.

Велислав Василев вкара третия гол за успеха на домакините.

----

Лудогорец - Марек (Дупница) 8:0 (2:0)

Лудогорец нямаше проблеми срещу последния в класирането. Пламен Стоянов, който записа хеттрик, откри в 25-ата минута след асистенция на Владислав Найденов.

Малко преди почивката Георги Бабалиев покачи на 2:0. Десет минути след началото на второто полувреме той подаде на Стоянов, който направи резултата класически.

В 57-ата минута Кирил Янакиев се разписа за 4:0, а след един час игра Пламен Стоянов оформи своя хеттрик.

Автор на шестия гол стана Велислав Минков. Преслав Петков отбеляза за 7:0 в 69-ата минута, а в добавеното време Владислав Найденов оформи крайния резултат.

----

ЦСКА-София - Етър 6:1 (2:0)

Огнян Николов откри още в 7-ата минута, когато се възползва от грешка в защитата на Етър. Рожденикът Асен Дончев вкара втория гол от пряк свободен удар в 32-ата минута.

8 минути след почивката Емил Ценов се разписа с далечен удар за 3:0. Гостите върнаха един гол в 56-ата минута, когато Матьо Гагов бе изведен от Димитър Митев сам срещу вратаря на ЦСКА и не сгреши.

В последните десетина минути ЦСКА вкара още 3 попадения. Дончев отбеляза за 4:1, Християн Петров направи 5:1, а в 79-ата минута Асен Дончев оформи своя хеттрик.

----

Левски - Левски-Раковски 2:0 (1:0)

Домакините вкараха по един гол в двете полувремена. И 2-те попадения бяха дело на капитана на "сините" Гален Ненов. Той откри в 26-ата минута, а малко след почивката направи 2:0.

Левски заема четвърта позиция в класирането с 23 точки с с 5 по-малко от ЦСКА и на две точки от Ботев и Черно море. "Моряците" са с мач повече.

Левски-Раковски е 15-и само с 5 точки.

----

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 5:0 (2:0)

Мачът се игра на естествен терен 1 на базата на "канарчетата" в "Коматево" пред повече от 400 зрители. Домакините надиграха съперника, като създадоха доста положения и реализираха 5 от тях.

"Жълто-черните" поведоха още в 9-ата минута, когато Димитър Тонев засече центриране на Благовест Данчев отдясно. Малко по-късно Иван Василев пропусна две добри ситуации за Ботев.

След половин час игра нападател на Локомотив опита да прехвърли вратаря на домакините, но неточно. Последва удар в аут на Кристиан Добрев, а в края на полувремето Димитър Тонев вкара втория си гол.

През втората част той оформи своя хеттрик, след като бе изведен от Добрев в 47-ата минута.

Ботев контролираше двубоя. Благовест Данчев, Иван Василев и Кристиан Добрев пропуснаха добри положения.

В 70-ата минута Емил Колев се озова сам срещу вратаря на Локомотив и се разписа за 4:0. Минута по-късно Кристиан Добрев отне топката от защитата на "черно-белите", преодоля бранителите и вратаря и вкара за 5:0.

Добрев отново прати топката във вратата, но попадението не беше зачетено заради засада. В 78-ата минута Стоян Николов от състава на Ботев нацели напречната греда от пряк свободен удар.

В следащата минута нападател на Локомотив шутира от 20 метра, а ударът мина встрани от вратата на Марио Усков.

----

Монтана - Септември (София) 0:0

Без голове завърши мачът на изкуствения терен на стадион "Огоста" в Монтана.

Гостите имаха териториално предимство като през първата част опитваха с далечни удари да застрашат вратаря на домакините.

След почивката Монтана заигра малко по-изнесено напред. Опасните положения липсваха. Денис Димитров пропусна добра ситуация за Монтана, след като от около 12 метра не затрудни стража на гостите.

Домакините имат 10 точки и се намират на десета позиция в подреждането. Септември е девети с 16.

----

Пирин (Благоевград) - Славия 1:2 (0:0)

И трите гола бяха отбелязани през второто полувреме. Два от тях - от дузпа. И двата наказателни удара бяха отсъдени за игра с ръка.

В средата на второто полувреме гостите получиха дузпа, а изпълнението й бе изключително интересно. Георги Илиев чукна топката към Димитър Стоянов, който откри. Подобно изпълнение на 11-метров наказателен удар е позволено от правилника.

На европейско ниво такава ситуация имаше преди около година и половина в Примера дивисион, когато Меси подаде към Луис Суарес при победа на Барселона над Селта с 6:1.

Малко по-късно Красимир Панчев удвои аванса на Славия. Домакините намалиха от дузпа, реализирана от Иван Тасев.

----

Сокол (Марково) - Дунав (Русе) 1:1 (0:0)

Гостите взеха една точка в добавеното време. Сокол поведе в средата на второто полувреме с гол на Димитър Пасков. Домакините бяха без шестима основни играчи, които са болни.

Дунав изравни в края, когато Кристиян Маринов се разписа след центриране.