Черно море спря Левски и поведе в U19 (обзор)

Viasport 22/10/2017 20:08

Елитната до 19 има нов лидер и това е Черно море. В 12-ия кръг “моряците” биха Левски у дома с 1:0 и прекъснаха победната серия на “сините” от 7 поредни успеха.

Това е голямата новина в рунда, в който гостите стигнаха до три равенства, но не и до победа.

Имаше интересни сблъсъци не само в челото, но също така в златната среда и дъното на класирането.

Вижте най-интересното от 12-ия кръг, преди който имаше междинен, така в редиците на някои отбори личеше умора днес.

----

Славия - Монтана 1:0 (0:0)

“Белите” стигнаха до трите точки в 87-ата минута, когато Пламен Петров най-накрая намери път към мрежата на монтанци. Преди това домакините направиха куп пропуски, може би няма футболист от халфовете и нападението, който да не изтърва пред гола.

За капак Славия можеше и да загуби, тъй като в 83-тата играч на гостите пропусна сам срещу вратаря Ивайло Василев, имаше и добавка, блокирана от защитника Мартин Семерджиев.

----

Септември (Сф) - Нефтохимик 6:1 (2:1)

Владимир Николов откри резултата, а Йордан Тодоров удвои. В 35-ата минута се появи шанс за Нафтата, когато стражът на Септември сбърка при изнасяне на топката и после направи дузпа.

Кристиян Парашкевов намали от 11-те метра.

След почивката обаче домакините не оставиха съмнения дали са по-добри. Последователно се разписаха Октай Хамдиев, Галин Стоянов, Йордан Тодоров и Кирил Николов.

----

Берое - Лудогорец 1:1 (1:1)

Гросмайсторски резултат. Беройци започнаха с прекалено голям респект, допускаха и много грешки. А Лудогорец пристигна в Стара Загора доста уморен след битката с Железничар (Сараево) в Младежката Шампионска лига в сряда и пътуванията в последните дни.

“Орлите” имаха инициативата, те държаха повече топката, а “зелено-белите” дебнеха за контри.

В 63-тата минута Валентин Иванов изведе Берое напред. Лудогорец натисна и направи пропуски, но все пак в 75-ата Димитър Митков изравни.

В края на срещата Мануел Иванов от домакините пропусна сам срещу вратаря. Второто полувреме бе по-интересно и по-качествено като футбол.

----

Черно море - Левски 1:0 (1:0)

Добрата новина от мача е, че начело на “моряците” се завърна Николай Кънчев. И неговият отбор го зарадва с победа и добра битка срещу отбор, който пристигна в Морската столица с приповдигнато настроение след 7 поредни победи, последната от които над ЦСКА.

Лъчезар Йорданов откри резултата в 17-ата минута след корнер.

След почивката Левски, който започна двубоя лошо, вдигна оборотите и тръгна да търси положителен край. И двата отбора имаха възможности за голове, варненци можеха да решат спора на контри, но Мартин Минчев пропусна.

При една ситуация защитник на Черно море изчисти топката с глава около голлинията. Според “сините”, това е гол. “Моряците” са на друго мнение. Решението на съдията бе, че подадение няма.

----

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца) 3:1 (0:0)

Началото на срещата закъсня с едно полувреме, тъй като автобус създаде главоболия на врачани.

Домакините заредиха пропуски през първата част, Димитър Законов удари греда. След почивката те нанизаха и трите си гола в рамките на десетина минути.

Мариян Тонев откри от дузпа в 50-ата, Петър Шопов удвои в 55-ата, а в 60-ата удвои головия си актив.

15 минути преди края Виктор Василев вкара много красиво попадение за Ботев с удар в един от горните ъгли на вратата от 30-ина метра.

----

Дунав (Русе) - Пирин (Бл) 0:0

Битка без победител. През първото полувреме Цветелин Иванов от Дунав тресна греда след заучено изпълнен ъглов удар.

----

ЦСКА-София - Ботев (Пд) 2:1 (2:1)

“Червените” се върнаха на победния пък след загубата от “сините”. И те започнаха с греда, а в 15-ата минута Иван Митрев откри резултата. В 29-ата Никола Борисов удвои.

Ботев намали чрез Мартин Татаров при първата си добра възможност - в 35-ата. След почивката нови голове не паднаха.

----

Марек (Дупница) - Черноморец 2:2 (1:1)

Черноморец взе втората си точка от началото на сезона. Можеше и толкова да не вземе, а имаше вариант и за пълния актив. Съответно това важи и за Марек, но с по-голяма сила относно победата, тъй като тимът повеждаше два пъти.

Николай Ганчев и Симеон Димитров даваха аванс на Марек, а бургазлии изравняваха чрез Мартин Колев и Кристиян Козаров. 2:2 стана в 85-ата минута.

Малко след това Колев имаше нов шанс. Марек направи пропуски, можеше да реши нещата по-рано.