Лудогорец (2000) би ЦСКА за Купата в София

Ваня Николова 25/10/2017 13:04

Лудогорец дръпна на ЦСКА-София в най-интересния осминафинал за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000 г. - 2:1 на базата в Панчарево.

Предстои реванш в Разград.

Гостите започнаха по-добре срещата и още в 7-ата минута поведоха в резултата. Доминик Янков бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА Борис Груев и не сгреши за 1:0.

До почивката чистите положения почти липсваха.

В края на полувремето ЦСКА имаше добра възможност да изравни. След центриране от фаул в наказателното поле настъпи разбъркване, при което вратарят на гостите Дамян Дамянов, играч на Лудогорец и нападателят на ЦСКА Борислав Будинов скочиха за висока топка, играта продължи и топката попадна в Никола Борисов, който нацели гредата.

Лошата новината за "червените" при тази ситуация бе, че нападателят Будинов трябваше да бъде заменен принудително и откаран в болница, тъй като получи доста тежък удар в главата.

Десетина минути след почивката Лудогорец усвои аванса си. Георги Стоянов изведе Димитър Митков на стрелкова позиция и последният се разписа за 2:0.

ЦСКА намали в 72-ата минута. След центриране от фаул в наказателното поле в опита си да буксира топката вратарят на гостите Дамян Дамянов я прати в собствената си врата - 1:2.

Малко по-късно Милен Манчев пропусна да изравни, след като стреля в аут.