Тежки терени и обрати за Купата при младшата (обзор)

Ваня Николова 25/10/2017 17:55

Шест мача от осминафиналите в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст (набор 2002) се играха днес.

Голяма част от тях се проведоха при тежки условия - наводнени терени и проливни дъждове.

В три от срещите се стигна до пълен обрат.

Пирин (Благоевград) може смело да гледа към четвъртфиналите, след като победи Янтра (Габрово) с 5:0. Берое също взе солидна прединина от Ботев (Враца) – успех с 4:2 като гост.

Локомотив (Пловдив) има минимален аванс пред Добруджа преди реванша. Черно море спечели с 2:1 визитата си на Черноморец, а Левски-Раковски си тръгна от Сливен с победа с 1:0.

В един от най-резултатните срещи Етър надделя над Витоша (Бистрица) като гост с 3:2.

Срещите Лудогорец - Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) - Левски са на 8 ноември. Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Локомотив (Пловдив) - Добруджа 1:0 (0:0)

Срещата се игра на централния терен на "Лаута" под непрестанен дъжд. Единственият гол бе отбелязан в 67-ата минута от Никола Маринов.

Гостите също имаха своите положения, които обаче не успяха да реализират. Интригата в сблъсъка остава, очертава се интересен реванш в Добрич.

----

Черноморец - Черно море 1:2 (1:1)

Срещата се игра на тежък терен и при проливен дъжд. Домакините откриха в 20-ата минута, когато Даниел Димитров центрира, а вратарят на гостите Стефан Петков, в опита си да изчисти топката, я прати в собствената си врата.

Десет минути по-късно Черно море изравни. Паоло Пасков засече центриране на Джан Хасан.

В 50-ата минута варненци пропуснаха дузпа, отсъдена за фаул срещу Хасан. Драгомир Радев прати топката в гредата. Шест минути по-късно Черно море стигна до пълен обрат. Джан Хасан се озова очи в очи с вратаря на домакините и донесе победата на "моряците".

----

Ботев (Враца) - Берое 2:4 (1:2)

В 20-ата минута Денис Русинов откри за домакините след асистенция на Веселин Василев. Десетина минути по-късно Христо Пенев изравни. Малко преди почивката Берое направи пълен обрат с гол на Димитър Спасов.

5 минути след подновяването на играта Спасов се разписа за втори път за 1:3. Автор на четвъртия гол за гостите бе Велизар Желязков.

В последните минути Валентин Георгиев от състава на Ботев оформи крайния резултат.

----

Пирин (Благоевград) - Янтра (Габрово) 5:0 (2:0)

Пирин направи протоколен реванша в Габрово с днешната си победа на терена на село Рилци. Константин Вакъвчиев откри, а Иван Тасев удвои преднината на домакините още до почивката.

През втората част "орлетата" вкараха още 3 попадения. Денис Филипов направи резултата класически, Здравко Корчев се разписа за 4:0, а Християн Анастасов от дузпа оформи крайния резултат.

----

Сливен - Левски-Раковски 0:1 (0:0)

И този двубой се игра при тежки условия.

Гостите измъкнаха победата през второто полувреме. В 65-ата минута Алек Кръстев се разписа с удар пред наказателното поле.

----

Витоша (Бистрица) - Етър 2:3 (1:1)

Много голове и червен картон още през първото полувреме. Домакините откриха чрез Ивайло Петров, но гостите изравниха с гол на Владимир Георгиев.

В 20-ата минута Витоша остана с човек по-малко на терена след необмислена постъпка на Филип Иванов, който бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Гостите се възползваха от ситуацията и след почивката взеха аванс от два гола. Димитър Митев изведе Етър напред, а Стилиян Добрев вкара третия гол за гостите. 5 минути преди края играчът на Витоша Николай Орозов оформи резултата на 2:3.