Отбори от София и Пловдив доминират при децата (обзор)

Viasport 25/10/2017 19:14

По три отбора от София и Пловдив отиват на четвъртфиналите за Купата на БФС при децата, родени 2004 г. Другите два са Лудогорец и Етър (Велико Търново).

Имаше и пряк сблъсък между столицата и Града под тепетата, в който Локомотив надви Национал.

Днес се играха 7 мача, ЦСКА-София още вчера си осигури класирането напред.

Вижте най-интересното от днешните осминафинални реванши. Жребият за следващата фаза е на 14 ноември.

----

Спартак (Пловдив) - Добруджа (Добрич) 1:0 (3:3 в първия мач)

Двата отбора се мъчиха на тежкия терен на стадион “Тодор Диев” и под непрестанен дъжд. Васил Стойчев вкара единствения гол в 20-ата минута.

Пропуски за домакините направиха Митко Митков, Иван Нейков (топката се спря в локва напът към мрежата) и Стойчев, който можеше да удвои в края, след като предодоля и вратаря на гостите.

По-добрият отбор продължава.

----

Ботев (Пловдив) - Берое 3:2 (1:1 в първия мач)

Украшението на мачовете при децата като надиграване, интрига и драма.

Христо Костов донесе радост на гостите в 16-ата минута. В 25-ата Иван Аврамов изравни. Но Берое си върна аванса още от центъра - точен бе Йордан Желев за 2:1.

В 33-тата Аврамов изравни от пряк свободен удар от 20-ина метра. Малко преди това Ботев удари греда.

В 52-ата “канарчетата” стигнаха до пълен обрат с попадение на Мартин Иванов. Беройци опитаха да вкарат трети гол, който можеше да им осигури класиране напред. Стигнаха до няколко свободни удара пред вратата на Ботев, но не успяха да реализират.

Треньорът на Берое (2004) Радостин Александров обяви пред Viasport.bg, че е подал жалба срещу съдийството. Според него реферите няколко пъти в ключови ситуации са отсъждали в ущърб на гостите. А в много други е показван двоен стандарт.

Viasport.bg се свърза и с щаба на “жълто-черните”. От лагера на Ботев коментираха, че по тяхно мнение съдийството не е оказало влияние върху крайния резултат и претенциите на гостите са неоснователни.

----

Лудогорец - Миньор 4:0 (3:0)

По два гола на Никола Илиев и Димитър Иванов в двете полувремена. “Орлите” имаха пълно превъзходство, изтърваха още много ситуации.

----

Левски - Ботев (Враца) 1:0 (8:1)

“Сините” решиха всичко още преди седмица във Враца и днес нямаха особена мотивация. А и треньорът им Веселин Сърбаков по същото време разузнаваше евентуален следващ съперник на мача ДИТ - Черно море (1:0).

Антон Иванов вкара единственото попадение в края на срещата.

----

Локомотив (Пловдив) - Национал (София) 2:0 (2:3)

Един от най-равностойните и интересни сблъсъци. В 28-ата минута Кольо Гаврев откри от пряк свободен удар от 20 метра.

След почивката Петър Андреев вкара за 2:0 при контраатака, след като гостите бяха тръгнали в атака.

Получи се интересен мач с положения и пред двете врати.

----

Черноморец (Бургас) - Етър (ВТ) 0:1 (0:1)

Гол на Георги Минчев в началото на второто полувреме, след което задачата на “акулите” стана много трудна.

И двата отбора заслужават добри думи за старанието на много тежкия терен на ст. “Черноморец”.

----

ДИТ (София) - Черно море 1:0 (1:0), РЕПОРТАЖ

Капитанът Калоян Костов се разписа с глава след ъглов удар в началото на второто полувреме.

Двата съперника направиха коректен и хубав мач, макар че чистите голови ситуации не бяха много.