Ботев, Левски, Черно море и Берое мачкат за Купата (обзор)

Viasport 25/10/2017 21:26

За жалост много малко от реваншите в турнира за купата на БФС при юношите старша възраст (набор 2000) носят интрига. Повечето двубои са решени още след първите срещи.

Изненади няма - фаворитите имат всички шансове да продължат напред и да изиграят най-малко още две срещи в турнира до края на годината.

Мачът Ботев 2002 (Пловдив) - Янтра (Габрово) ще се играе на 2 ноември.

Ето какво се случи днес при юношите старша възраст.

----

Монтана - Черноморец (Бургас) 0:1 (0:1)

Даниел Мутафчиев вкара единстваения гол в 20-ата минута след центриране на Кристиян Козаров.

Все пак тук интрига остава, монтанци имат шансове край морето.

----

Дунав (Русе) - Берое 0:4 (0:2)

Само преди броени дни двата отбора спориха и в Елитната до 19 г.

Днес беройци направиха силен мач при трудните условия на стадиона на русенския университет.

Калоян Петров откри в 16-ата минута, а в 35-ата Мануел Иванов идвои. В последните десетина минути на срещата “зелено-белите” си осигуриха наистина солидна преднина преди мача в Стара Загора.

Разписаха се Валентин Иванов и Калоян Петров. Головете паднаха от добри акции.

----

Левски - Етър (Велико Търново) 5:1 (2:1)

Хеттрик на Никослав Найденов и две попадения на Радослав Михалков.

Гостите за кратко върнаха интригата - за 1:2 отбеляза Кольо Станев.

Левски мисли вече за четвъртфинала, за Етър остава мач за чест в град Дебелец.

----

Ботев (Пловдив) - Чавдар (Етрополе) 6:0 (3:0)

Головата сметка бе открита от автогол, а до почивката 3:0 направи роденият през 2001 г. таран Иван Василев.

След почивката Ботев добави още толкова попадения, дело на Стоян Николов, Илиян Томов от дузпа и Даниел Иванов (набор 2002).

----

Черно море - Левски-Раковски (София) 4:0 (3:0)

Мартин Дичев вкара още в 6-ата, а в 11-ата Лъчезар Йорданов от дузпа покачи на 2:0. В 33-ата Виктор Попов направи резултата класически.

Велислав Василев, който спечели дузпата, фиксира крайното 4:0 в 48-ата.

----

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) 3:1 (1:0)

Хубав, отворен мач с пропуски и пред двете врати - повече за домакините. Тук реваншът се очертава като много интересен.

Октай Хамдиев откри от дузпа за Септември в края на първото полувреме. Спънат бе Галин Стоянов. Малко преди това Желязко Калинов от Локо удари греда.

Той изравни резултата в 63-тата с глава, като оползотвори хубаво центриране.

Септември нанесе двоен удар в края на срещата чрез Христо Киров (82-ата) и Галин Стоянов (и той с глава в 89-ата).