ДИТ (2004) с втора минимална победа над Черно море

Валентин Маринов 26/10/2017 10:05

ДИТ записа нова минимална победа с 1:0 над Черно море в осминафиналите за Купата на БФС при децата, родени 2004 г. Същия бе резултатът и седмица по-рано във Варна.

Единственото попадение реализира централният защитник и капитан Калоян Костов в 41-ата минута, когато на първа греда засече топката с глава след изпълнение на корнер.

Реваншът бе интересен и на добро качество, също така премина много спортсменски.

Първото полувреме бе равностойно. Гостите имаха ситуация при ъглов удар - техен футболист нанесе удар, но топката рикошира. Битката на терена се водеше най-вече в средата на терена.

Домакините вкараха много важен гол в началото на втората част - и от психологическа гледна точка.

Роденият през 2005 г. Кристиян Бойчев нахлу отдясно в наказателното поле и шутира, а вратарят изби в корнер. След изпълнението му ДИТ поведе.

Нататък столичният тим продължи да контролира мача. Черно море имаше своите моменти от гледна точка на владеене на топката.

Понрави се желанието на “моряците” да си подават. В акциите им обаче нямаше изненада и острота. Така ДИТ спечели отново и заслужено продължава напред в турнира.