Лили Георгиева е Изгряващата звезда на Балканите

Лека атлетика
    BGathletic.com 26/10/2017 23:06

Лиляна Георгиева беше избрана за Изгряващата звезда на Балканите. Детето-чудо получи статуетка по време на Балканската атлетическа гала в Стара Загора.

Георгиева спечели сребърен медал на 1500 м от европейското първенство за старша възраст в Гросето (Италия), а на световния шампионат в Найроби (Кения) за девойки до 18 г. финишира четвърта в същата дистанция.

За Изгряващата звезда при силния пол беше определен румънеца Андрей Русу. 19-годишният бегач спечели европейската титла на 10 000 м от първенството в Гросето, а на 5000 стана трети.

Определянето на призьорите в ежегодната класация на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) се базира на събиране на точки от всички състезания през годината.

Кои са Атлет и Атлетка №1 на Балканите за 2017 г., разберете ТУК.