Славия надви Черно море в Елитната U17

Валентин Маринов 28/10/2017 14:33

Славия спечели с 2:0 срещу Черно море в един от най-интересните мачове от 12-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 г.

Интересен обаче бе само като предварителни очаквания, не толкова като събития на терена, въпреки че темпото бе прилично. А в определени моменти имаше добри прояви и от двете страни, най-вече от “белите”.

Славия имаше шанса да поведе в резултата рано. Домакините организираха отлична акция, която от средата на терена бе пренесена отляво, откъдето Стоян Миланов подаде на Филип Кръстев и “сваления” от U19 халф отправи силен удар. Вратарят Иван Дичевски изби, но нямаше какво повече да направи при добавката на Димитър Ненчов - 1:0. В атаката участва и Димитър Стоянов.

Черно море опита да отвърне, но само опита. Опасностите, макар и не чисти, бяха отново пред Дичевски. Ненчов стреля с глава след корнер, но стражът не трепна. Последва и добра възможност за Стоянов, оправил слаб шут.

Варненци стигнаха до положение за гол към края на полувремето, когато вратаря на “белите” Никола Виденов сбърка, а топката бе изчистена пред голлинията.

Всичко в мача се реши само за три минути след почивката. В 58-ата Кристиан Костадинов удвои след центриране от свободен удар.

А в 61-ата задачата на Черно море стана още по-тежка заради втори жълт и червен картон за Дамян Дамянов.

До края резултатът можеше да стане и класически, но от добри позиции за стрелба Кръстев, Димитър Стоянов и Красимир Панчев не успяха да преодолеят Дичевски.

В крайна сметка - закономерно 2:0 за Славия.