Ботев обърна ЦСКА в София и поведе в U17

Ваня Николова 28/10/2017 15:41

Ботев (Пловдив) би ЦСКА-София с обрат - 2:1 от 0:1, свали "червените" от върха и поведе в Елитната юношеска група до 17 г.

Успехът е още по-ценен, тъй като бе постигнат на терена на ЦСКА в Панчарево.

Това е първа загуба за "армейците" от началото на сезона.

Огнян Николов откри резултата за домакините в 43-тата минута, но в 57-ата Иван Василев изравни.

Победното 2:1 донесе Кристиан Добрев (на снимката).

Двата отбора започнаха сковано срещата и определено през първата част не показаха истинския си потенциал. Опасните положение до почивката липсваха.

За Ботев трябва да отбележим два далечни удара на Благовест Данчев. Първият излезе в аут, а вторият бе отразен от вратаря на "червените" Кристиян Сотиров.

В края на полувремето домакините погледнаха към вратата на Ботев. Андрей Йорданов и Асен Дончев пробваха с удари от разстояние да затруднят Марио Усков, но стражът на Ботев бе на мястото си и спаси.

ЦСКА повече малко след подновяването на играта. Нападателят Огнян Николов се озова сам срещу Марио Усков след подаване на Любомир Митков и промуши топката между краката на вратаря за 1:0.

Голът на "червените" направи двубоя интересен. Ботев натисна и това даде резултат в 57-ата минута, когато Иван Василев между двама бранители на ЦСКА засече подаване на Благовест Данчев в наказателното поле за 1:1.

Само три минути по-късно Кристиан Добрев преодоля двама защитници в червено и направи 1:2.

5 минути преди края Усков отрази далечен удар на Любомир Митков от ЦСКА. Домакините имаха 2-3 статични положения, от които не успяха да се възползват и резултатът се запази.

След края на срещата от ЦСКА изразиха претенции към решенията на главния рефер Ивайло Ненков.

С успеха Ботев (Пловдив) се изкачи на върха в класирането с равен брой точки с ЦСКА – по 28.