U19: Голово шоу между Левски и Славия (обзор)

Viasport 28/10/2017 19:14

Левски и Славия направиха атрактивно 3:3 в столичното дерби от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г.

От това се възползва лидерът Черно море, който спечели гостуването на Ботев (Пловдив) и дръпна с 3 точки на върха поне за 24 часа. В неделя ЦСКА-София гостува на Нефтохимик и има шанс да съкрати изоставането си с победа, пък и да мине пред “сините”.

Гостите спечелиха и другите две срещи от днес. Останалите четири двубоя са в неделя.

Следва пауза от три седмици заради първия етап евроквалификации в Сливен и Стара Загора на националния тим до 19 г.

----

Левски - Славия 3:3 (3:2)

Станислав Иванов откри от дузпа още в 7-ата минута. В 26-ата Мартин Динов ознаменува завръщането си на “Герена” с попадение за 1:1.

До края на полувремето домакините забиха още две попадения. Голът за 2:1 е доста куриозен. Сонер Полат центрира от свободен удар от над 40 метра и встрани, а вратарят на гостите се намеси лошо и довкара топката в мрежата си за 2:1.

Последва 3:1 от страна на Станислав Иванов.

В 44-ата защитникът Радослав Постолов намали с глава след центриране. 3:2 за Левски и много интрига за втората част.

В нея падна само един гол, дело отново на Постолов - след ъглов удар.

Славия игра по-добре след почивката и можеше да стигне до пълен обрат. Определено и вратарите имат дял за голеадата на “Герена”. Но пък направиха и страхотни спасявания в мач с много ситуации и пред двете рамки.

----

Пирин - Берое 0:1 (0:1)

Беройци измъкнаха трудно гостуване, на терена в село Рилци се играе доста тежко, ако си гост.

Никола Гавов вкара единствения гол в 15-ата минута, а през втората част бе заменен заради контузия.

След почивката страхотни спасявания имаше вратарят на старозагорци Иван Гошев. А Берое можеше да реши мача преди това, но не съумя и в голяма част от второто полувреме се бранеше.

Треньорът на “орлетата” Васил Петров изрази задоволство от играта на своя тим, независимо от загубата.

----

Черноморец - Локомотив (Пловдив) 1:10 (1:2)

Пореден срамен резултат както за “акулите”, така и за групата като цяло. Димитър Законов откри за “смърфовете” в 10-ата минута, но в 35-ата Васил Иванов си вкара автогол.

В 43-тата Октай Шанол върна аванса на гостите.

След почивката Локо заби три попадения за 5 минути и това прекърши домакините. Разписаха се Петър Шопов, Мариян Тонев и Законов.

Последваха още 2 гола на Тонев и по един на Желязко Калинов, Васил Иванов и Стоимен Тотков.

Нещо положително за Черноморец - мачът се игра на перфектен терен в спортния комплекс в квартал “Акациите”.

----

Ботев (Пловдив) - Черно море 0:2 (0:1)

Като истински лидери “моряците” взеха почти без проблеми тежкото гостуване в “Коматево”.

Лъчезар Йорданов вкара дежурния си гол в 12-ата минута, а в 90-ата Кристиян Арсовски удвои.

Програмата за неделя и временното класиране, ВИЖТЕ ТУК.

Снимка: ANP.bg