U17: Левски трети след успех над Септември (обзор)

Ваня Николова 28/10/2017 21:15

Всички мачове от 12-ия кръг в Елитната U17 се играха днес. Има нов лидер - това е отборът на Ботев (Пловдив), който победи ЦСКА-София с 2:1.

Левски спечели в последните минути гостуването си на Септември и влезе в тройката, като измести Черно море. „Моряците” загубиха визитата си на Славия с 0:2.

Отборът на Сокол е пети. Новакът в групата продължава да прави добро впечатление, след като днес победи Локомотив (Пловдив) като гост с 2:1 в дерби под тепетата.

Лудогорец спечели с класика в Стара Загора, а Дунав надигра Пирин с 2:0 в Русе. Монтана спечели 3 точки в Дупница.

Етър и Левски-Раковски не излъчиха победител - 2:2.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Дунав (Русе) - Пирин 2:0 (1:0)

Домакините откриха още във втората минута, когато Кристиян Маринов се разписа след центриране в наказателното поле.

В 75-ата Александър Виденов направи победата на Дунав по-убедителна.

----

Берое - Лудогорец 0:3 (0:3)

Лудогорец реши всичко още до почивката.

Георги Бабалиев откри загостите в 5-ата минута. Десет по-късно Велислав Минков удвои. Владислав Найденов оформи класическата победа за Лудогорец в 23-тата минута.

----

Локомотив (Пловдив) - Сокол (Марково) 1:2 (0:1)

Ремзи Неджип вкара дежурното си попадение, с което гостите поведоха в резултата в 25-ата минута. Сокол организира контраатака след статично положение и Неджип откри. Рангел Русалов удвои преднината на тима от Марково в 55-ата.

В последните минути домакините върнаха един гол чрез Златан Христев. Петко Петков от Локомотив нацели греда, а неговият съотборник Мартин Паскалев пропусна да донесе равенството на домакините.

----

Марек (Дупница) - Монтана 0:1 (0:1)

Единственото попадение вкара Любомир Веселов в 35-ата минута. Пропуски за гостите през първата част направиха Денис Димитров и Алекс Иванов.

Домакините също създадоха няколко опасни положения. Анжело Кючуков нацели греда през втората част. За Монтана след почивката Георги Замфиров и Веселов имаха ситуации за втори гол.

Домакините завършиха мача в намален състав. Мартин Методиев и Мартин Доганджийски получиха втори жълти кратони в края на срещата.

----

Септември (София) - Левски 0:1 (0:0)

Двуостър, хубав мач, с положения и пред двете врати.

Левски измъкна трите точки в края. Ивайло Иванов бе точен за „сините”.

Победата изкачи Левски на трето място с 26 точки, с 2 по-малко от Ботев (Пловдив) и ЦСКА.

----

Етър - Левски-Раковски 2:2 (0:1)

4 гола и 2 червените картона. Гостите поведоха с гол на Денислав Райков през първото полувреме. След почивката домакините изравниха. Николай Лазаров се разписа след статично положение.

В 65-ата минута Етър остана с човек по-малко. Ростислав Иванов получи директен червен картон за нарушение като последен в защитата.

Гостите се възползваха и отново поведоха - Борис Димитров вкара за 2:1. Десет минути преди края и Левски-Раковски остана с 10 човека. Давид Димитров  бе изгонен за втори жълт картон.

Николай Лазаров спаси Етър от загуба. Той се разписа за 2:2 отново след статично положение.