Септември нанесе тежка загуба на Лудогорец в U17

Ваня Николова 01/11/2017 14:25

Септември надигра Лудогорец с 4:1 в отложен мач от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Двубоят се игра на официалния терен на стадиона в квартал "Драгалевци". Мачът предложи на зрителите 5 гола, червен картон и доста положения.

Домакините имаха възможност да открият още във втората минута, когато Станислав Георгиев подаде към Николай Манчевски, който удари греда.

Последваха няколко далечни удара и към двете врати, но без резултат. В 18-ата минута Септември поведе. Майкъл Митев центрира от фаул в наказателното поле, вратарят на гостите не успя да улови и при добавката Николай Колев бе точен за 1:0.

Минута по-късно и пред вратата на домакините имаше подобно статично положение, но вратарят на Септември Пресиян Христов спаси удара на Мартин Русков.

До почивката домакините създадоха още две добри положения. Костадин Костадинов прати топката в аут след подаване на Станислав Георгиев, а Николай Манчевски стреля с глава над вратата.

Гостите започнаха мотивирано втората част, но така и не намериха верния път към вратата на домакините.

В средата на полувремето столичани удвоиха аванса си. Дамян Ганчев направи 2:0 след центриране на Румен Фратев отляво.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Димитър Жеков получи директен червен картон за удар без топка. Домакините се възползваха от численото си предимство и в рамките само на две минути вкараха две попадения.

В 71-ата минута след центриране в наказателното поле в опита си да избие топката стражът на Лудогорец Петър Александров я прати в собствената си врата - 3:0. Минута по-късно Николай Манчевски с глава се разписа за 4:0.

Почетният гол за Лудогорец бе дело на влезлия на почивката Петър Георгиев, който отбеляза след асистенция на Владислав Найденов.

----

Септември - Лудогорец 4:1

1:0 Николай Колев (18), 2:0 Дамян Ганчев (60), 3:0 Петър Александров (71-автогол), 4:0 Николай Манчевски (72), 4:1 Петър Георгиев (77);

Септември: Пресиян Христов, Христо Атанасов, Райко Алов-капитан, Станислав Георгиев (Никола Иванов), Симеон Чатов, Николай Колев, Майкъл Митев, Румен Фратев (Александър Милчев), Костадин Костадинов (Асен Кирчев), Дамян Ганчев, Николай Манчевски (Иван Гелов);

Треньор: Христо Коилов;

Лудогорец: Петър Александров, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Хасан Хасанов (Петър Георгиев), Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков-капитан (Антониян Харалампиев), Петър Караангелов, Кирил Янакиев, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Никола Ганчев);

Треньор: Петър Пенчев;

Съдии: Георги Иванов, Красимир Миланов и Станислав Груев

Делегат на БФС: Деница Крумова

Жълти картони: Мартин Русков, Кирил Янакиев (Лудогорец); Христо Атанасов, Райко Алов, Станислав Георгиев, Николай Колев (Септември);

Червен картон: Димитър Жеков (Лудогорец);