U17: Ботев, ЦСКА и Левски с победи навън (обзор)

Ваня Николова 01/11/2017 16:25

Четири отложени срещи от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години се играха днес.

Лидер в класирането продължава да е Ботев (Пловдив), който се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Дунав в Русе.

ЦСКА е втори със същия точков актив като "канарчетата" - по 31 т. "Червените" спечелиха визитата си на Локомотив (Пловдив) с убедителното 4:0.

Третият Левски също записа победа като гост - 2:0 срещу Етър. "Сините" са само на 2 точки от лидерите.

Септември удари Лудогорец с 4:1 в София, като по този начин нанесе най-голямата загуба на тима от Разград от началото на сезона.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

----

Дунав - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:1)

Ботев контролираше изцяло събитията на терена. Гостите направиха доста пропуски, особено преди почивката. Стражът на Дунав Цветелин Енчев се намеси решително на няколко пъти през първата част и спаси домакините от по-голяма загуба.

Единственият гол бе отбелязан в 37-ата минута. Енчев изби последователно два удара на Димитър Тонев и Емил Колев. Топката попадна в Иван Василев, който отблизо не сгреши и вкара победното попадение.

Двубоят се игра на тежкия терен на Русенския университет.

----

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София 0:4 (0:1)

Ертан Тахиров бе точен за ЦСКА през първата част. След почивката "червените" отбелязаха още 3 гола.

Андрей Йорданов се разписа на два пъти, един гол добави Йоан Бауренски.  Йорданов имаше възможност да направи хеттрик, но пропусна от дузпа.

Загубата е трета поредна за Локомотив (Пловдив). "Черно-белите" заемат девето място в класирането.

----

Етър - Левски 0:2 (0:1)

Мачът се игра на стадион "Христо Ботев" в град Дебелец.

Домакините пропуснаха 2-3 опасни положения преди гостите да поведат в края на първата част. Георги Красимиров откри за Левски в 40-ата минута.

В средата на второто полувреме Айвън Ангелов удвои преднината на "сините".