Миньор наказа грешките на Септември в U15

Ваня Николова 04/11/2017 16:10

Миньор (Перник) спечели минимално гостуването си на Септември в среща от 13-ия кръг на Елитната Югозападна група до 15 години (набор 2003).

Мачът се игра на терена на 57-мо училище в столицата.

Единственият гол бе отбелязан през първата част. Домакините направиха повече грешки, като една от тях бе наказана и определи изхода на двубоя.

След десетина минути игра вратарят на Септември Кристиян Тодоров подари топката на Димитър Асенов, но играчът на Миньор не се възползва и стреля в аут.

Малко по-късно Йордан Караджов изведе Паскал Питър на добра позиция, но последният не успя да нанесе точен удар към вратата на гостите. В 18-ата минута Караджов центрира отляво, а Петър Петров с глава би в аут.

Гостите поведоха в 19-ата минута. Играчите на Септември сгрешиха пред наказателното си поле. Дарин Йорданов се възползва, овладя и прати топката във вратата на домакините за 1:0.

До края на полувремето Георги Радков  и Йордан Караджов опитаха удари от дистанция, но неточно. За Миньор голмайсторът Йорданов също имаше още една възможност, но вратарят на Септември улови.

Най-интересните ситуации след почивката бяха в последните минути. В 64-ата Любослав Стоилов от Септември се озова на добра позиция, преодоля вратаря на Миньор, но прати топката в аут.

Минута по-късно самостоятелна акция на Дарин Йорданов бе спряна от Кристиян Тодоров. При следващата атака на гостите вратарят на домакините Тодоров се справи отлично при далечен удар на Кирил Лазаров, като изби в корнер.

Гостите имаха още едно положение, при което можеха да удвоят преднината си. Александър Бонев изведе Чавдар Христов, който стреля в гредата.