Царско село U15 пречупи Витоша (Бистрица)

Валентин Маринов 04/11/2017 17:30

Царско село победи Витоша (Бистрица) с 2:0 като домакин в мач от 13-ия кръг на Югозападната Елитна група до 15 г.

“Царете” играха по-добре, повече търсеха успеха и спечелиха напълно заслужено. Те се изкачиха на 11-о място, като изпревариха Левски-Раковски, имат и мач по-малко. Витоша е на предпоследната позиция.

Още първите минути на двубоя предопределиха ролите на терена. Домакините поеха инициативата, докато гостите се окупираха в своята половина и разчитаха на контри.

Отборът на треньора Василий Шаламанов пропусна при няколко добри атаки, преди Васил Даганов да открие резултата в 27-ата минута. Нападателят пое топката отдясно в наказателното поле, освободи се добре и порази целта за 1:0.

На полувремето и двамата треньори замениха вратарите си.

Резервният страж на Царско село Румен Миланов имаше малко повече работа от титуляря Димитър Нинов.

В началото на втората част Роберто Спасов от Витоша бе изведен сам срещу Миланов, но се засуети и вратарят елиминира опасността. Това бе най-чистата възможност за гостите за целия мач.

Като цяло те се представиха по-добре след почивката, но и “червено-белите” играха доста несъсредоточено днес.

Калоян Иванов от Царско село удари напречната греда от пряк свободен удар. Малко след това футболист на Витоша стреля отдалеч, а вратарят на “царете” се намеси неубедително и кълбото срещна страничния стълб, преди да бъде уловено от Миланов.

Течеше 70-ата минута, когато след хубава атака влезлият като смяна Йордан Младенов бе изведен сам срещу Димитър Димитров и направи победата на Царско село по-убедителна. Напълно заслужено и закономерно.