България U16 с втора победа в София

BGbasket.com 04/11/2017 19:10

Националният отбор по баскетбол за момчета до 16 години записа втора победа на международния турнир в София. Тимът ни спечели срещу Македония U16 с 84:81 в драматичен мач, завършил след продължение.

Утре България U16 се изправя срещу Румъния U16 в спор за първото място на турнира, а Македония U16 играе с Косово U16.

Началните минути на срещата бяха равностойни. В края на първата част обаче българите взеха инициативата и поведоха с 23:14. Македония стопи изоставането си само на точка през втория период, но баскетболистите на Христо Ценов отново увеличиха разликата в своя полза и на почивката се оттеглиха с преднина от 9 точки.

След паузата България поддържаше аванса си и преди решителните десет минути водеше с 11 точки. Македония обаче изигра много силна последна четвърт и стигна до равенството, с което прати мача в продължение. То също бе много оспорвано, но тимът ни успя да измъкне победата.

Най-резултатен за успеха бе Виктор Маргаритов с 23 точки. Александър Витанов се отчете с 21 точки и 13 борби. Мартин Йорданов вкара 15 точки.