16-годишните завършиха втори на турнира в София

BGbasket.com 05/11/2017 14:28

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години завърши на второ място на международния турнир по програма YDF.

В мача за първо място днес между непобедените до момента отбори на България и Румъния гостите се наложиха с резултат 47:34. Така националите ни завършват с две победи и загуба, а румънците - с три победи.

В мача за трето място Македония се наложи над Косово със 72:56 по-рано днес.

Румънците изиграха силна първа четвърт, в която поведоха с 16:4. Националите ни спечелиха втората част, за да намалят разликата на 13 точки, но отново отбелязаха едва 4 през третата и румънците се откъснаха с 23 напред. България стопи до 10 от разликата до края, но нямаше как да стигне до обрат.

Всички в състава на Христо Ценов влязоха в игра и се разписаха. Най-резултатен със 7 точки плюс 4 борби беше Виктор Германов. 5 вкара Васил Попов, а 12 борби хвана Александър Витанов.