U17: Грешка за ЦСКА, Ботев и Левски се възползваха (обзор)

Ваня Николова 05/11/2017 19:15

Всички срещи от 13-ия кръг в Елитната U17 се играха днес.

Два мача завършиха с двуцифрен резултат. Лидерът Ботев (Пловдив) победи Етър с 10:1, а Левски спечели на "Герена" срещу Марек с 11:0.

"Канарчетата" се откъснаха с две точки преднина пред ЦСКА-София и Левски, след като "червенитe" направиха грешна стъпка в Марково и завършиха 1:1 с домакините от Сокол.

Още 3 домакински победи се получиха днес. Черно море надви Дунав с минимален резултат, Лудогорец се наложи над Славия с 5:2, Пирин надигра Локомотив (Пловдив) с 3:1.

Берое записа изразителен успех в Монтана с 5:1, а Септември взе гостуването си на Левски-Раковски с 2:0.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

----

Лудогорец - Славия 5:2 (1:1)

Хубав, открит мач с атаки и положения и пред двете врати. Славия поведе още в първата минута с гол на Димитър Стоянов, който се разписа от пряк свободен удар. Домакините изравниха в последната минута на първата част - Алекс Луканов вкара за 1:1.

5 минути след почивката Лудогорец направи пълен обрат. Велислав Минков се разписа за 2:1. Красимир Панчев възстанови равенството в 50-ата минута. 5 по-късно Петър Караангелов отново изведе домакините напред в резултата.

Владислав Найденов отбеляза четвъртия гол за Лудогорец, а петият бе дело на Пламен Стоянов.

----

Левски-Раковски - Септември (Сф) 0:2 (0:0)

Гостите грабнаха победата след почивката. Райко Алов откри от дузпа, а влезлия като резерва Асен Кирчев вкара втория гол.

Септември заема седмо място с 22 точки, колкото има и Лудогорец. Левски-Раковски се намира на 15-а позиция само с 6 точки.

----

Сокол (Марково) - ЦСКА-София 1:1 (1:1)

И двата гола бяха отбелязани през първата част. В 15-ата минута Мюмюн Исмаил откри за домакините. След половин час игра "червените" изравниха. Точен за 1:1 беше Огнян Николов.

През втората част ЦСКА имаше териториално предимство, но не се  възползва и резултатът се запази до края.

"Червените" се отдалечиха на 2 точки от лидера Ботев (Пловдив), отборът на Сокол (на снимката) е пети.

----

Левски - Марек (Дупница) 11:0 (4:0)

Тук ще отбележим само голмайсторите. С хеттрик за Левски се отчетоха Айвън Ангелов и Мартин Детелинов Петков. Два гола добави Лъчезар Георгиев. По веднъж се разписаха Кирил Киров, Гален Ненов и Томислав Папазов.

"Сините" имат 32 точки, колкото и ЦСКА, но след днешния двубой са с по-добра голова разлика.

Марек е последен без точков актив.

----

Черно море - Дунав (Русе) 1:0 (1:0)

Домакините поведоха в самото начало на срещата. Велислав Василев вкара единственото попадение. Голмайсторът удари и греда, а домакините пропуснаха и други положения пред вратата на гостите.

Черно море остава близо до тройката. "Моряците" имат 28 точки, с 4 по-малко от Левски и ЦСКА, и на 6 от Ботев. Дунав заема 11-а позиция.

----

Ботев (Пловдив) - Етър 10:1 (6:0)

През първото полувреме "жълто-черните" вкараха 6 гола. Станислав Шопов откри, Иван Василев и Димитър Тонев се разписаха по два пъти, а Емил Колев отбеляза малко преди почивката.

След паузата Колев вкара второто си попадение в мача за 7:1, след което гостите върнаха един гол. Иван Василев оформи своя хеттрик за 8:1. Последните два гола са дело на Стоян Николов.

----

Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пловдив) 3:1 (0:0)

През първата част гостите удариха греда чрез Петко Петков. Малко по-късно Мартин Паскалев от състава на Локомотив стреля с глава, но врататяр на Пирин улови.

Всички голове паднаха след почивката. Домакините поведоха чрез Християн Анастасов. 2:0 направи Марин Джугданов. Борис Ейков вкара за 3:0.

В 76-ата минута при атака за гостите Филип Колев подаде към Мирослав Георгиев, който не успя да нанесе точен удар. В добавеното време Мартин Паскалев отбеляза почетното попадение за Локомотив.

----

Монтана - Берое  2:5 (0:1)

Берое водеше с 1:0 на почивката, а след нея вкара още 4 гола. По два пъти за успеха се разписаха Христо Иванов и Иван Георгиев, с едно попадение се отчете капитанът Галин Генчев.

В края Монтана върна два гола чрез Никола Петров и Любомир Веселов.