Берое (2000) е първият 1/4-финалист за Купата

Viasport 07/11/2017 17:09

Берое се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000 г. Старозагорци спечелиха с 5:0 срещу Дунав (Русе) у дома, след като имаха надежден аванс от 4:0.

Това бе първият реванш от 1/8-финалите, останалите се играят утре, в четвъртък и събота.

Хеттрик реализира Божидар Димитров, а по веднъж се разписаха Стоян Георгиев и Христо Иванов.

Домакините не подцениха съперника и мача, играха с желание. Освен 5-те попадения те пропуснаха в други ситуации и направиха добър двубой.

Преди няколко дни пък Ботев 2002 (Пловдив) победи Янтра (Габрово) с 2:0 в първи осминафинал в село Катуница. Головете реализираха Димитър Русев в 1-ата минута и Алекс Праматаров в 85-ата.

Гостите изтърваха 100-процентова възможност в 90-ата, когато техен футболист изскочи очи в очи с вратаря на пловдивчани.

Този реванш е последен - на 11 ноември (събота).