Отлично начало - България U19 подчини Исландия U19

Валентин Маринов 08/11/2017 13:41

България U19 би с 2:1 Исландия в първата европейска квалификация от 8-а група при 19-годишните на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Отлично начало за тима на селекционера Ангел Стойков, който днес празнува имен ден.

Селекцията ни му поднесе прекрасен подарък с голове на Тони Иванов и Станислав Иванов след почивката. Гостите намалиха в края.

За Елитния кръг идната пролет се класират първите два тима във всяка група от началния етап квалификации.

Като за първи мач тимът на Стойков се представи добре срещу доста корав съперник, "А" националният отбор на който ще играе на световното в Русия догодина.

Има какво да се желае, както в атака, така и в защита, но важна днес бе победата - азбучно правило е, че първата среща не бива да се губи.

"Лъвчетата" нанесоха удара си в края на срещата, когато и исландците атакуваха опасно. Те играха по-добре след почивката в сравнение с първата част, в която единствените опасности бяха създадени от българите.

Победа с характер и хладнокръвие, демонстрирани и в последните секунди, когато противникът можеше да стигне до 2:2.

Тук проследихме на живо най-интересното по минути. Англия и Фарьорските острови играят от 18:30 часа на ст. "Трейс арена" в Стара Загора.

НАЧАЛО НА МАЧА

10-ата минута, първи удар към една от двете врати, Иван Тилев стреля отляво в края на добра атака на българите - аут.

20-ата, първи удари в очертанията на двете врати. Стефан Любичич - най-високият футболист на терена, стреля с глава след центриране, но Димитър Шейтанов улови. В ответната акция капитанът Станислав Иванов пробва стража на гостите.

31-ата, невероятен пропуск на Атанас Кабов! Нападателят отблизо не успя да уцели опразнената врата, след като Калоян Кръстев му чукна топката след центриране отдясно. Това е най-чистото положение и пред двете врати от началото на срещата.

33-тата, Иван Турицов стреля отляво след корнер пред рамката на исландците - извън очертанията.

След равностойните начални минути нашият отбор играе по-добре от своя противник от 30-ата нататък. Само трябва да вкара гол. Вратарят на северняците е несигурен, особено при статични положения.

Съперникът използва типичен скандинавски стил с опростени действия и висок таран. Напълно логично исландците са силни физически.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 0:0.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46-ата, първи жълт картон в мача - на Арон Адалстейсон.

52-ата, нова добра ситуация пред Кабов отдясно на атаката, вратарят Стефансон затвори малкия ъгъл и изби в корнер.

58-ата, първа сериозна опасност и за Исландия - Тригвасон удари греда.

60-ата, първа смяна за България U19 - Тони Иванов влезе на мястото на Атанас Кабов.

65-ата, жълт картон за Кристиянсон за нарушение срещу Станислав Иванов.

66-ата, Стойков прибягва до втора смяна - Илия Юруков е на терена вместо Николай Янков.

72-ата, жълт картон за Андреа Христов за нарушение.

76-ата, първа смяна за Исландия.

78-ата, гоооооооооооооооооооооооол, гол, гол, гол, гооооооооооооол! Тони Иваноооов! Футболистът на Лудогорец направи успешна добавка, след като вратаря на исландците отрази силен удар на Иван Тилев. Българите направиха хубава атака.

83-тата, гооооооооооооооооол, гооооооооооооооооооооооооол! Нашите довършиха съперника с впечатляващ гол на капитана Станислав Иванов, който проби отляво и порази горния десен ъгъл на вратата.

87-ата, дузпа за Исландия за нарушение на Андреа Христов. От 11-те метра Финсон намали резултата.

90-ата, трета и последна смяна за България - Калоян Кръстев отстъпи на Петър Христов, юношата на Пирин (Благоевград) прави дебют в официален мач за националния отбор.

90+2, уникален пропуск на Исландия в добавеното време. Резервата Хафстейнсон стреля високо над гредата от чиста позиция.

КРАЙ НА МАЧА, ОТЛИЧНО НАЧАЛО ЗА НАЦИОНАЛИТЕ! СЛЕДВА МАЧ С ТИМА НА ФАРЬОРСКИТЕ ОСТРОВИ В СЪБОТА ОТНОВО В СЛИВЕН ОТ 14:30.

----

Исландия - България 1:2

0:1 Тони Иванов (78), 0:2 Станислав Иванов (83), 1:2 Финсон (88-дузпа);

Исландия U19: Стефансон, Тьордарсон, Т. Гунарсон-капитан, Адалстейнсон, Финсон, Андрасон, Сигурдсон, Любичич (76-), Тригвасон, Кристиянсон, Хауксон;

Селекционер: Торвалдур Орлигсон

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Александър Бастунов, Иван Турицов, Николай Янков (66-Илия Юруков), Иван Тилев, Димитър Костадинов, Атанас Кабов (60-Тони Иванов), Станислав Иванов-капитан, Калоян Кръстев (90-Петър Христов);

Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Маркус Хаметер (Австрия), асистенти: Максимилиан Вайс (Австрия), Мирослав Бенко (Словакия) и 4-ти: Петер Кралович (Словакия);

Жълт картон: Адалстейсон, Кристиянсон (Исландия); Андреа Христов (България);

Сливен, ст. "Хаджи Димитър", 250 зрители.

Групата на България U19 за квалификациите, ВИЖТЕ ТУК.