Левски (2002) обърна Локо (София) при младшата (обзор)

Ваня Николова 08/11/2017 18:05

Станаха ясни шест отбора при юношите младша възраст (набор 2002), които ще играят на четвъртфиналите в турнира за купата на БФС.

Това са Локомотив (Пловдив), Пирин (Благоевград), Левски-Раковски (София), Черно море, Берое и Етър.

Пет от тях постигнаха по две победи на осминафиналите.

Пирин и Берое бяха най-категорични съответно срещу Янтра (Габрово) и Ботев (Враца).

Левски-Раковски записа класическа победа над Сливен след 1:0 в първата среща. Черно море (на снимката)  се наложи като домакин над Черноморец с 2:0, а със същия резултат Етър надви Витоша (Бистрица).

В Добрич Добруджа и Локоморив не си вкараха.

Днес се играха първите срещи при Лудогорец - Ботев и Локомотив (София) – Левски. Резултатът и в Разград, и в "Надежда" е 1:4.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Добруджа - Локомотив (Пловдив) 0:0 (0:1 в първия мач)

Локомотив (Пловдив) продължава напред в турнира. Играчите на Георги Недевски ще играят на четвртфиналите, след като в първата среща с добричлии се наложиха с минималното 1:0.

Мачът в Добрич не предложи много положения, като и двата отбора не намериха верния път към вратата на съперника.

----

Янтра (Габрово) - Пирин (Благоевград) 0:6 (0:5 в първия мач)

Протоколен реванш.

Пирин спечели още по-убедително от първата среща. На почивката резултатът бе 2:0 за гостите. Атанас Гълъбов откри, а Христо Георгиев удвои.

След почивката се разписаха Даниел Топузов с глава, Здравко Корчев на два пъти и Соти Везенков.

----

Левски-Раковски - Сливен 3:0 (1:0 в първия мач)

Георги Вълков откри още в 9-ата минута, а 5 преди почивката Итън Стоилов удвои.

В самия край Николай Замфиров оформи класическия успех на "сините".

----

Черно море - Черноморец 2:0 (2:1 в първия мач)

И двата гола бяха отбелязани след почивката. Джан Хасан откри в 47-ата минута, а  Драгомир Радев покачи на 2:0 десет минути по-късно.

Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Златин Станков. "Моряците" имаха и други много добри ситуации - удариха три греди.

Така с общ резултат 4:1 варненци чакат съперника на четвъртфиналите.

----

Берое - Ботев (Враца) 5:1 (4:2 в първия мач)

Берое си осигури много добра преднина още във Враца. Днес затвърди играта си от първата среща. Домакините поведоха още в 5-ата минута.

Малко по-късно Ботев възстанови равенството с гол на Валентин Георгиев, след което старозагорци поеха изцяло инициативата. Първата част завърши 3:1.

С хеттрик за тима на Атанас Рибарски се отличи Никола Маринов, по едно попадение отбелязаха Христо Пенев и Георги Маджаров.

----

Етър - Витоша (Бистрица) 2:0 (3:2 в първия мач)

Домакините вкараха по едно попадение в двете полувремена. Етър поведе с гол на Димитър Митев в 22-ата минута. Вратарят на Витоша отрази пряк свободен удар, но при добавката на Митев нямаше какво да направи - 1:0.

Малко след почивката, в 44-ата минута, с удар с десния крак Кристиян Иванов  се разписа за 2:0.

----

Локомотив (София) - Левски 1:4 (1:2)

Първа среща между двата отбора.

Домакините поведоха в началото с гол на Стоил Панталеев. Левски стигна до пълен обрат. Хари Денков изравни от дузпа в средата на полувремето, а Радослав Гайдев изведе гостите напред в 30-ата минута.

След почивката Тодор Найдин отбеляза третия гол при разбъркване в наказателното поле. В 75-ата минута Гайдев се разписа за втори път, с което оформи крайния резултат.