Купа на БФС: Монтана U18 излови "акулите" (обзор)

Viasport 09/11/2017 18:38

Седем от 8-те четвъртфиналисти в турнира за купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000 г., вече са ясни.

В събота е последният реванш, в който пловдивският Ботев 2002 гостува на Янтра (Габрово) след 2:0 в първата среща.

Вчера се играха 5 двубоя, като само в един от тях отбелязваме интересен резултат. Монтана срази Черноморец с 4:2 като гост в Бургас и елиминира “акулите”. Бургазлии спечелиха с 1:0 в първия мач.

Изненада ли е това? Не точно, двата отбора са близки като ниво. Не толкова често в българския футбол обаче се слува да вземеш гостуване след поражение у дома в първата среща.

Вижте най-интересното от мачовете, играни в сряда и четвъртък. Жребият за четвъртфиналите е във вторник от 11:30 часа.

----

Черноморец (Бургас) - Монтана 2:4 (1:0 в първия мач)

Гостите още в първите минути дадоха да се разбере, че не са пътували до Бургас на кратка ваканция, още повече сега не е сезон за плаж.

В средата на първото полувреме Мартин Петров откри резултата за Монтана. Тимът на треньора Иван Ценов нанесе двоен удар в края на полувремето, когато дръпна с 3:0 след попадения на Цвети Неделчев и Любомир Веселов.

Черноморец показа зъби след почивката. След час игра Мирослав Янчев си вкара автогол след удар Кристиян Козаров. Много бързо след това стана 2:3 с попадение на Нино Лечев.

И "акулите" повярваха в положителен изход, още повече им трябваше само един гол, за да продължат напред. Последва пропуск на Козаров.

Монтана обаче удържа и в 75-ата Мирослав Манев направи победата на тима по-убедителна, след като наказа грешка в защитата на домакините.

----

Чавдар (Етрополе) - Ботев (Пд) 1:4 (0:6 в първия мач)

6:0 в първата среща предопредели крайния победител. Даниел Иванов (набор 2002) откри за Ботев през първите 45 минути.

Чавдар изравни в началото на втората част, но след това Теодор Митрев, Василен Марков и Георги Георгиев донесоха нов убедителен успех за "жълто-черните".

----

Локомотив (Пд) - Септември (Сф) 1:3 (1:3 в първия мач)

Две победи с по 3:1 за столичния тим. След равностойно първо полувреме всички голове паднаха след почивката.

Иван Арсов и Христо Киров реализираха за 2:0. Желязко Калинов намали в 75-ата минута, а крайният резултат бе фиксиран с автогол.

----

Лудогорец - ЦСКА-София 0:0 (2:1 в първия мач)

Повече и по-чисти положения за Лудогорец. Димитър Митков удари греда през първата част.

В крайна сметка голове не паднаха, което напълно облагодетелства “орлите”.

----

Етър (ВТ) - Левски 1:4 (1:5 в първия мач)

Напрактика Левски си осигури класиране още в първата среща. “Сините” доминираха и днес. По две попадения забиха Радослав Михалков и Симеон Димитров.

“Сините” дръпнаха с 3:0 още на почивката. Двубоят се игра в град Дебелец, където домакинстват отборите на “болярите”.

----

Левски-Раковски (Сф) - Черно море 1:1 (0:4 в първия мач)

Двата съперника размениха по един бърз гол през първата част. Патрик Попов откри, а Антоан Вълчев бързо изравни.

Получи се интересен и динамичен мач със ситуации и пред двете врати (повече за “моряците”).