U17: Локо (Пловдив) прекъсна негативна серия (обзор)

Ваня Николова 11/11/2017 19:45

Шест срещи от 14-ия кръг в Елитната U17 се играха днес.

Лидерът Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над Сокол (Марково) и запази разликата с ЦСКА-София от 2 точки. "Червените" са втори след изразителен успех с 4:0 като домакини на Пирин.

Левски стъпи накриво в Стара Загора и направи 1:1 с домакините от Берое. Лудогорец спечели с 1:0 гостиването си на Дунав, а Локомотив (Пловдив) надви Черно море с 2:1.

В дъното на таблицата Левски-Раковски се наложи над Марек с 3:2.

Останалите два мача - Славия - Монтана и Етър - Септември са в неделя.

Вижте най-интересното от днешните двубои.

----

Локомотив (Пловдив) - Черно море 2:1 (1:1)

Локомотив прекъсна негативна серия от 6 мача без победа. След пет загуби и едно равенство "черно-белите" отново усетиха вкуса на победата и то след обрат срещу един от най-постоянните отбори в първенството - Черно море.

Двата отбора предложиха добра, агресивна игра с положения пред двете врати. Гостите поведоха в 25-ата минута с гол на Иван Иванов. В края на първата част "смърфовете" изравниха. Павлин Стойчев се разписа за 1:1.

В 55-ата минута Петко Петков донесе победата на домакините. Пропуски за Локомотив направиха още Филип Колев на два пъти и Павлин Стойчев.

----

Ботев (Пловдив) - Сокол (Марково) 1:0 (0:0)

Пропуски за домакините през първата част направиха Станислав Шопов, Димитър Тонев и Иван Василев. Силен мач изигра вратарят на Сокол Георги Петров. За тима на гостите Даниел Димитров удари греда след далечен удар.

В началото на второто полувреме гол за домакините не бе зачетен поради нарушение в атака.

Единственото попадение падна след почивката, негов автор стана Станислав Шопов в 50-ата минута. Удар на Димитър Тонев бе спасен от стража на Сокол, но при добавката Шопов бе точен. Вратарят на гостите спаси останалите положения за Ботев до края на мача.

----

ЦСКА-София - Пирин (Благоевград) 4:0 (1:0)

ЦСКА контролираше срещата. В 39-атаминута Асен Дончев откри след асистенция на Огнян Николов. Преди това "червените" удариха и греда.

7 минути след почивката Дончев се разписа за втори път. В 63-тата минута Андрей Йорданов беше спънат в наказателното поле, а Ертан Тахиров реализира отсъдената дузпа.  Емил Ценов оформи крайния резултат в 74-ата минута.

----

Берое - Левски 1:1 (1:1)

Двата тима изиграха добър двубой, като си размениха по един гол в началото, а резултатът се запази до края. Левски поведе в 3-тата минута с попадения на Лъчезар Георгиев.

Домакините изравниха чрез Иван Георгиев.

Левски е на трето място с 33 точки, с 4 по-малко от Ботев и на 2 от ЦСКА. Берое е десети.

----

Дунав (Русе) - Лудогорец 0:1 (0:1)

Георги Бабалиев вкара единственото попадение в срещата преди почивката.

Победата изкачи Лудогорец на пето място с 25 точки. Дунав е на 11-а позиция с 15.

----

Марек (Дупница) - Левски-Раковски 2:3 (1:3)

Сблъсък на дъното. Гостите поведоха с 3:0, но позволиха на домакините на върнат два гола. Давид Димитров, Симеон Митев и Николай Гагов вкараха за "сините", които създадоха и доста други положения.

Марек върна един гол още до почивката чрез Димитър Димитров. През второто полувреме влезлият като резерва Илиян Токев вкара втория гол за домакините.

Левски-Раковски е 14-и с 9 точки, Марек остава последен.